Стало відомо, якою буде температура в квартирах українців під час опалювального сезону

Фото з відкритих джерел

Опалювальний сезон 2022-2023 років буде найважчим в історії України. Тому з метою економії дорогого газу стовпчики термометрів у квартирах українців з централізованою подачею тепла не підійматимуться вище за +18°C.

Про це очільник НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко сказав в інтерв’ю The Guardian.

Він пояснив, що знизити температуру опалювального сезону на 4 градуси нижче встановленої норми українську владу змушують високі закупівельні ціни на газ. Щоб докупити газ для цього опалювального сезону, Україні треба 10 мільярдів доларів, яких у час війни у країни немає. Тому Україна сподівається на фінансову допомогу західних союзників

"Без фінансової підтримки нам не вистачатиме газу, і це означатиме, що в нас будуть дуже високі ризики для енергосистеми… Будуть відключення у багатьох місцях України. Що ж до опалення, то якщо в нас не буде цих 2 мільярдів кубометрів, це означатиме, що деякі домогосподарства не отримають достатньо тепла... тому буде дуже холодно", - констатував Юрій Вітренко.

Він підкреслив, що опалювальний сезон в Україні цієї осені почнеться пізніше, ніж зазвичай. Навесні централізоване постачання тепла в оселі українців також завершиться швидше звичних термінів.

Близько половини газових родовищ України - у Харківській області, неподалік лінії фронту. Вітренко повідомив, що на випадок атак Росії на газову інфраструктуру чи об'єкти газовидобутку Україна готує аварійні комплекти, які можуть обслуговувати до 200 тисяч осіб, включаючи мобільні котельні, мобільні теплові пункти та дизельні електрогенератори.

"Якщо таке велике місто, як Київ чи Харків [відріжуть], звичайно, [комплектів] буде недостатньо, але в деяких невеликих містах ці аварійні комплекти матимуть значення", - сказав Вітренко, додавши, що все залежатиме тоді від масштабу збитків.

Глава НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко порадив українцям уже зараз запастися теплими ковдрами і одягом.