Загинув медик: стало відомо, як бойовики розстріляли групу, що забирала тіло бійця ЗСУ

Російські окупанти Донбасу навмисно створили засідку, щоб розстряляти 13 липня групу українських військових, яка забирала тіло бійця ЗСУ, що підірвався під Горлівкою.

Як повідомив військовий кореспондент Андрій Цаплієнко, група з дев’яти військових після наданих бойовиками гарантій безпеки пішла забирати тіло загиблого українського бійця і була обстріляна російськими окупантами з трьох сторін. Внаслідко цього загинув військовий медик, який кинувся на допомогу пораненому бійцю ЗСУ, по якому окупанти відкрили вогонь.

“Не можу отямитись від ненависті та безсилля. Сьогодні зранку під Горлівкою загинув наш розвідник. Про евакуацію тіла домовлялися через ОБСЄ та СЦКК. Домовились. Бойовики погодились. Для евакуації вийшла група з дев’яти наших військових разом з представником СЦКК. Під гарантії ОБСЄ. Всі були в білих шоломах та спеціальних жилетах. І всі потрапили в потрійну засідку. Групу, попри всі гарантії, почали обстрілювати з трьох сторін. Двоє наших людей, один з яких медик, загинули на місці”, – написав Цаплієнко ввечері 13 липня.

Інший військовий кореспондент Юрій Бутусов повідомив, що бойовики, дізнавшись про місію евакуації українських військових влаштували засідку навмисно.

“При веденні розвідки в “сірій зоні” в районі Горлівки підірвався на міні і загинув український військовослужбовець. Сьогодні вдень, повідомивши місію ОБСЄ і в супроводі представника Центру з контролю і координації, 8 українських військових вийшли до місця загибелі військовослужбовця з метою забрати тіло. Однак отримавши інформацію про евакуацію, російські найманці влаштували засідку на зазначеному місці і обстріляли нашу групу. В результаті один військовослужбовець загинув, ще один – пропав безвісти. Тіла загиблих залишаються в руках противника. Це злочин – навмисна провокація російських військових. Очевидно, і ОБСЄ і ОЦКК в очах російських військових вже не є гарантами яких-небудь домовленостей гуманітарного порядку”, – написав Бутусов.

Читайте також: 13 липня на Донбасі загинули 3 українські військові

Як повідомляла ІА “7 Днів-Україна”, раніше  штаб ООС проінформував про те, що бойовики відкрили вогонь по групі українських військових, які, отримавши гарантії безпеки, 13 липня пішли забирати тіло бійця ЗСУ, який підірвався. Внаслідок підступного ворожого обстрілу, повідомляв штаб ООС, загинув український військовий медик, а ще один обоєць ЗСУ був поранений.

Читайте також: Глава МЗС України про вбивство медика на Донбасі: варварство з ознаками воєнного злочину