Стало відомо, до чого домовилась “Нормандська четвірка” на рівні радників

Сторони Мінського процесу мають погодити механізм посилення контролю за дотримання режиму тиші, що був запроваджений на Донбасі за рішенням ТКГ з 27 липня 2020 року.

Про це за підсумками переговорів 19 квітня членів “Нормандської четвірки” на рівні політичних радників повідомив Офіс Президента України.

Як ідеться в повідмоленні, представник України на засіданні “Нормандської четвірки” серед іношого наголосив на необхідності посилення контролю за дотриманням снайперами режиму тиші на Донбасі.

"Під час зустрічі німецька сторона запропонувала узгодити звернення політичних радників лідерів "Нормандської четвірки" про те, що вони вітають оновлену прихильність додатковим заходам зі зміцнення режиму припинення вогню від 27 липня 2020 року. Радники закликають представників Тристоронньої контактної групи працювати над механізмом координації з реагування на порушення режиму припинення вогню.

Андрій Єрмак зазначив, що українська сторона підтримує таке звернення до ТКГ, а також має багато пропозицій щодо вдосконалення функціонування режиму припинення вогню, наприклад, щодо більш суворої відповідальності за снайперські обстріли.

Крім того, у разі наявності загиблих у результаті обстрілів робоча група ТКГ з питань безпеки має збиратися протягом 24 годин, і ніхто не має права відмовитися від цього", - йдеться в повідомленні Офісу Президента України за підсумками відеоконференції політичних радників глав держав-членів "Нормандської четвірки".

Українська делегація у Тристоронній контактній групі повідомила, що розробляти і затверджувати механізм посиленого контролю за дотриманням режиму тиші на Донбасі ТКГ в режимі відеоконференції почне сьогодні о 10-ій годині.