Стало відомо, для чого бойовики знов стріляють із “Градів”

Застосуванням “Градів” бойовики хочуть загострити ситуацію на Донбасі і підірвати процес виконання Мінських домовленостей, вважає глава української сторони в СЦКК Борис Кременецький.

Так, 7 і 8 липня у вечірній час бойовики випустили по околицях населеного пункту Троїцьке, яке знаходиться на межі Луганської та Донецької областей, близько 65 реактивних снарядів РСЗО БМ-21 “Град”. Обстріли велися з районів населених пунктів Калинове і Первомайськ.

“Про ці факти було невідкладно поінформовано Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ, інспектори якої, в свою чергу, теж підтвердили ведення вогню бойовиками з, так би мовити,” відведеного “важкого озброєння”, – наголошується в повідомленні прес-центру АТО з посиланням на Кременецького.

Однак, 9 серпня в 21.41 і 21.44 бойовиками знову було випущено 40 реактивних снарядів з південної околиці населеного пункту Калинове по Троїцькому. Більше того, за даними артилерійської розвідки, бойовики цинічно встановили “Град” всього в 10-15 метрах від житлових будівель.

“Про те, що вогонь вівся саме з РСЗВ” Град “, свідчать не тільки результати візуального спостереження за обстрілами, а й огляд експертами СЦКК ділянок місцевості, куди потрапили реактивні снаряди. Зокрема, були зафіксовані численні воронки від розривів глибиною до 1 метра і діаметром до 3 метрів, а також залишки реактивних снарядів “Град”, випущених бойовиками”, – йдеться в повідомленні.

Ще в березні поточного року ватажки бойовиків урочисто звітували про нібито “повне відведення” реактивних систем залпового вогню від лінії, визначеної Мінськими домовленостями, відзначає прес-центр.

За даними ж СЦКК, після цієї заяви бойовики більше 135 разів застосовували РСЗВ по території, контрольованій Збройними силами України.

За словами Кременецького, це свідчить не тільки про фальшивий характер заяв самопроголошеного керівництва сепаратистів, а й про їх справжні наміри – дестабілізувати ситуацію в зоні конфлікту і підірвати процес виконання Мінських домовленостей.

“Заради цієї мети і стріляє важке озброєння незаконних збройних формувань, яке вже давно мало бути відведено на безпечні дистанції від лінії розмежування. У мирному врегулюванні протистояння на сході України керівники ОРДО і ОРЛО не зацікавлені”, – підкреслив генерал.

Як повідомлялося, Авдіївка здригнулася від опівнічного бомбардування з танків. Крім того, танки і БТРи пішли в атаку під Маріуполем.

Під Волновахою бійці сімдесят другої бригади зійшлися з бойовиками врукопашну. Після цього українські бійці вибили бойовиків з окупованого села під Волновахою.