Стало відомо, де і коли можна попрощатись із Любомиром Гузаром (Відео)

ф1Архиєпископа-емерита УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара, який помер ввечері 31 травня, поховають 5 червня у Києві в криптах Патріаршого собору.

“Блаженніший Любомир буде похований тут, у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового, у його крипті, як його будівничий, як його найбільший скарб, як той, що стає великим і непорушним наріжним каменем цієї святині навіки”, – сказав у своїй заяві нинішній глава УГКЦ Святослав Шевчук.

Однак перед цим жалобні заходи і прощання з багаторічним главою Української греко-католицької церкви відбудуться у соборі Святого Юра у Львові – рідному місті патріарха.

Читайте також: Тіло Любомира Гузара привезли з лікарні до резиденції Архиєпископа-емерита УГКЦ. Там відбулась поминальна літургія (Відео)

Тіло Блаженнішого з його резиденції під Києвом після прощальної літургії вранці 1 червня вже доправляють до Львова.

Читайте також: Влада Львова запровадила у місті спеціальні заходи на час прощання вірян із кардиналом Гузаром

“Сьогодні (1 червня – ред.)  тіло Блаженнішого Любомира прибуде до Львова до архікатедрального собору Святого Юра близько 19 години вечора.

Завтра (2 червня - ред.) о 10.00 годині ранку буде відслужено Заупокійну Божественну Літургію. Собор буде відчинено вдень і вночі.

У суботу, 3 червня, о 9.00 годині ранку ми відслужимо Заупокійну Архієрейську Літургію і тоді розпочнеться скорботна хода вулицями княжого міста Львова, яка завершиться у храмі Архистратига Михаїла – монастирі монахів Студійського уставу", - повідомив Блаженніший Святослав.

Читайте також: Що ми пам’ятатимемо про Любомира Гузара (Відео)

Вранці в неділю, 4 червня, тіло кардинала Гузара прибуде до Патріаршого Собору Воскресіння Христового.

Кияни та гості міста зможуть попрощатися з Блаженнішим Любомиром упродовж неділі і понеділка зранку.

"У Свято П’ятидесятниці в Патріаршому Соборі в присутності його тлінних останків буде відслужено три Божественних Літургії: о 7.30, о 9.00 та об 11.00. Одразу після останньої Літургії ми будемо служити Вечірню з коліноприклонними молитвами, прикликаючи Духа Святого на нашу Церкву і на наш народ.

Цього ж дня в неділю о 18.00 годині у Патріаршому Соборі в Києві відбуватиметься Чин Архієрейського похорону. Відтак будуть молитовні читання цілу ніч з читаннями Божественного Євангелія.

У понеділок, 5 червня, об 11.00 відбудеться скорботна Архієрейська Божественна Літургія з Чином погребення" ,- повідомив глава УГКЦ.

Читайте також: «Молода людина повинна бути відкрита у своєму шуканні», — з останнього інтерв’ю Любомира Гузара (Відео)

Повна версія Заяви Святослава Шевчука - сайт УГКЦ.