Стало відомо, чому Україна не може відібрати у РФ тіла загиблих українських бійців

Росія не хоче іти на обмін тілами загиблих, бо приховує втрати своєї армії у війні проти України насамперед від росіян.

Про це віце-прем’єр Ірина Верещук заявила в ефірі загальноукраїнського інформаційного марафону, повідомляє “Укрінформ“.

За її словами, від початку повномасштабного військового вторгнення РФ Україні вдалося забрати тіла чотирьох сотень загиблих українських військових.

“У нас уже більш як 400 тіл, які ми повернули… Але це точно мало, бо ми знаємо, що тіл є набагато більше. Росія не хоче показувати своїм громадянам масові передачі тіл, вони розуміють, до якого вибуху це призведе, тому роблять це ледь не потайки, роблять це не афішуючи, і намагаються не передавати нам тіл”, – сказала Верещук.

Вона додала, що до цього додається й проблема ідентифікації тіл загиблих.

"Ми проводимо ідентифікацію і генетичну експертизу за європейськими протоколами. Росія ж не підтримує європейські протоколи в принципі, перебуваючи у стані орди та середньовіччя, вони мають свої протоколи. І в майбутньому це буде великою проблемою, бо ті експертизи, які проводять вони, генетичні, точно не будуть співпадати, і ми, можливо, не будемо бачити у списках тих тіл, які вони нам будуть навіть передавати. Це проблема, але ми теж думаємо, як її вирішити", - повідомила віце-прем'єр України Ірина Верещук.

Нагадаємо, від початку повномасштабного військового вторгнення в Україну армія Росії втратила вже майже 37 тисяч своїх військових загиблими.