Стала відома ціна на газ для населення в жовтні

газ-горілка до якої підносять сірникПорівняно з вереснем ціна на газ для населення знизилась іще майже на 5%.

Про це повідомляє НАК “Нафтогаз України”.

“Жовтнева ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО), знизилася на 4,9% порівняно з рівнем вересня і складе 4 272,76 грн за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат)”, – йдеться в повідомленні.

За твердженням компанії “Нафтогаз України”, з квітня цього року газ для населення подешевшав майже на третину, падаючи в ціні щомісяця: “Із квітня цього року ціна, за якою Нафтогаз продає газ для потреб населення та інших захищених споживачів, знизилася на 32%. Враховуючи ринкову ситуацію у вересні, жовтнева регульована ціна газу (4272,76 грн за тис. кубометрів) виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції «Газовий запас» (4874,42 грн за тис. кубометрів)”.

Читайте також: Газ для населення в червні суттєво подешевшає: у НАК «Нафтогаз України» назвали нову ціну

Таке подешевшання голубого палива в “Нафтогазі” пояснювали зниженням європейських цін на газ.

“Хоча ціни газу на європейському ринку вже суттєво збільшилися порівняно з літнім рівнем, регульована ціна газу в Україні визначається за формулою, яка відображує ринкові ціни з двомісячним відставанням. Формула міститься в постанові КМУ від 03.04.2019 № 293 і діє до кінця 2019 року”, – пояснили в компанії.

Читайте також: Ціна на газ падає: які суми стоятимуть в платіжках українців у наступному опалювальному сезоні (Відео)

Дешевше за газ і опалення українці зможуть платити і наступної зими: Україна запаслась дешевим газом на наступний опалювальний сезон. Крім того, НАК “Нафтогаз” пропонує в жовтні закупитись дешевшим газом, який під час опалювального сезону зросте в ціні.

За умовами пропозиції, у жовтні споживачам буде запропоновано оплатити газ за нижчою, регульованою ціною. Придбаний газовий запас при цьому буде збережено на зимові місяці, коли очікується збільшення регульованої ціни. При цьому, якщо споживач не використає за зимовий сезон весь передплачений обсяг, залишок коштів повернеться такому споживачу на його рахунок повному обсязі.

Споживач має також можливість оплатити газ за рахунок зменшення свого газового запасу, звернувшись до свого постачальника. Усі постачальники, які взяли участь у акції, підтвердили готовність надати клієнтам можливість розрахуватися за рахунок зменшення передплачених обсягів за ціною газового запасу. За статистикою в жовтні побутові споживачі використовують близько 7% від загального обсягу свого відбору газу за опалювальний сезон“, – сказано в роз’ясненні НАК “Нафтогаз України”.