Стадіон “Текстерно” у Тернополі поки що відвоювали – Петро Ландяк

Депутат Тернопільської міської ради Петро Ландяк
Депутат Тернопільської міської ради Петро Ландяк

Минулого понеділка  у Тернопільській міській раді відбулася робоча зустріч за участю міського голови, ініціативної групи мешканців мікрорайону, з якими був я, та представників забудовника з приводу забудови стадіону на проспекті Злуки.

Поведінка працівників міської ради, які підтримували мера, свідчила, що ідеали Майдану в Тернополі ще не працюють. Одні безграмотно “городили” нісенітниці, інші, більш грамотні, прагнули обминати гострі кути, але підливали воду на млин забудовника – видно, мали такий “месидж” від міського голови.

Мешканці мікрорайону на чолі з Андрієм Ткаченком чітко виклали свої три вимоги:

  демонтувати загорожу для забудови стадіону;

– міськвиконком повинен протягом тижня скасувати своє рішення щодо видачі містобудівних умов і обмежень на забудову території стадіону;

– міська рада на сесійному засіданні у квітні цього року мала б скасувати свої рішення про надання земельної ділянки, на якій розташований стадіон, під забудову.

Щоб розставити всі крапки над “і”, я був змушений розмістити у Тернополі три бігборди, адже міський голова постійно “вмивав руки”, що нібито не він приймав рішення щодо забудови, а лише його “папєреднікі”. Ні, неправда, Сергію Віталійовичу, ви долучились до цієї афери прийняттям рішення виконавчого комітету від 3 вересня 2013 року.

Не хочу описувати, які нісенітниці верзли забудовники та їхні архітектори (даруйте, інших слів не можу використовувати, коли люди вперто намагаються виправдовувати свої дії та прагнути забудувати стадіон). Я переконаний, що архітекторам має бути соромно, бо недопустимо проектувати такі об’єкти. Не повинно бути в Тернополі архітекторів, які проектують забудови в парках, скверах, на дитячих майданчиках, стадіонах або з грубим порушенням ЛІНІЙ ЗАБУДОВИ територій міста.

При прийнятті рішення щодо забудови стадіону порушено два основоположні принципи: по-перше, ніхто навіть не намагався провести громадське слухання-обговорення питання забудови, хоча я переконаний, що громада цього ніколи б не підтримала; по-друге, місто повинно мати, відповідно до Закону України “Про регулювання містобудівної дяльності”, детальний план забудови територій, який підлягає громадському обговоренню і затвердженню міськвиконкомом, чого ще немає, а рішення про зміну цільового призначення земель та їх забудову можна приймати лише на основі такого містобудівного документа. Цього ще нема, а тому рішення міської ради прийняті з порушенням нашого законодавства.

У міській раді або спекулюють, або елементарно не розуміють, кажучи, що якщо Архбудінспекція зареєструвала декларацію (дозвіл) на початок будівельних робіт, то нібито все відповідає законодавству. Зазначаю: Архбудінспекція не повинна ревізувати, правомірно чи неправомірно забудовник отримав чи придбав земельну ділянку, це не її обов’язок. Архбудінспекція лише перевіряє, чи будівельник має земельну ділянку, а в нашому випадку він має, бо її надала міська рада. Тому я пропоную міським чиновникам вчити норми законодавства, що регулюють ці питання.

На мою вимогу (а я ще хочу подякувати за підтримку депутату В.Й. Лилу) в січні цього року, коли затверджували план зонування території, де розташований стадіон, я вимагав не приймати незаконного і антинародного рішення, в результаті чого міський голова дав протокольне доручення, відповідно до якого питання забудови стадіону мало бути розглянуте на громадській раді з питань стратегічного розвитку та містобудування і на містобудівній раді, однак цього не відбулось до сьогодні.

Тому народ не витримав і піднявся. Це була ще невелика хвиля. Думаю, влада зрозуміла, що може бути “цунамі” і пішла на перші поступки:

– забудовник до 10 квітня ц.р. зобов’язаний не провадити жодних дій на території стадіону,

– архітектори повинні запропонувати варіант збереження стадіону у його розмірах та звести ще кілька спортивних майданчиків, а 9-10 квітня повинна відбутися чергова зустріч у міській раді всіх зацікавлених сторін.

Ну, що ж, дай, Боже, розуму всім учасникам цього процесу.

P.S. Додатково повідомляю, що на моє звернення народний депутат України А.С.Гриценко надіслав листа Генеральному прокурору України О.І.Махніцькому.