США звинувачує Фірташа у дачі $18,5 млн хабара індусам

Да тепер мені...
Да тепер мені…

Департамент юстиції США висунув звинувачення українському бізнесмену Дмитру Фірташу у дачі 18,5 млн хабара індійським посадовцям у період з 2006 по 2010 рік, щоб виграти право на видобуток титану у південно-східній Індії, передає International Business Times.

В обвинуваченні Міністерства юстиції США йдеться про те, що Дмитро Фірташ нібито переправив через американські банки частину грошей з суми 18,5 млн доларів, які призначалися на хабарі для того, аби отримати ліцензію для видобутку титану в індійському штаті Андхра-Прадеш. За попередніми оцінками, проект по видобутку металу може генерувати 500 млн продажів на рік.

“В обвинувальному висновку перераховані 57 переказів коштів різними суб’єктами, деякі з яких підконтрольні структурі Д.Фірташа „DF Group“, на загальну суму більше $ 10,59 млн доларів у період з 28 квітня 2006 року по 13 липня 2010 року”, — йдеться у заяві американського Департаменту юстиції.

Також по справі проходять інші фігуранти, зокрема угорський підприємець Андраш Кнопп, громадянини України Сурен Геворкян, індійський політик Рамачандра Рао та індійських бізнесмен Гаджендра Лал, а також бізнесмен із Шрі-Ланки Періясамі Сундералінгам.

“Звинувачення проти шести іноземних громадян дає чіткий меседж, що ми будемо викорінювати і боротися із хабарництвом іноземних посадових осіб, знаходитимемо і притягуватимемо до відповідальності тих, хто у цьому замішаний”, — заявив виконуючий обов’язки помічника генерального прокурора Девід О’Ніл.

Зазначимо, що, за повідомленнями іноземних ЗМІ, економічний суд Душанбе задовольнив позов Агентства з державного фінансового контролю та боротьби з корупцією Таджикистану про незаконну приватизацію ЗАТ “Гулистон”, контрольний пакет акцій якого у розмірі 95% належить Дмитру Фірташу.

“Суд прийняв рішення передати підприємство в розпорядження міністерства промисловості і нових технологій Таджикистану”, — наголошується у повідомленнях.

УНН