США заявляють, що скандальну розмову Нуланд і Пайєтта записали в Україні

indexРозмова між замглави Держдепу США Вікторією Нуланд і послом США в Україні Джеффрі Пайєттом швидше за все була перехоплена вУкраїні і Нуланд говорила з послом по мобільному телефону. Таку думку висловлюють чиновники Держдепу у Вашингтоні, пише Reuters.

Представник Держдепу, знайомий з ситуацією, заявив, що співробітники держдепартаменту, у тому числі посадові особи високого рівня, не використовують шифрований телефонний зв’язок, а користуються звичайними телефонами.

У свою чергу офіційний представник Держдепу США Джен Псакі заявила, що всі пристрої BlackBerry, які використовуються Держдепом, мають інформаційний захист, але не мають захисту голосового.

"Усі службові телефони, що використовуються співробітниками держдепартаменту, забезпечені системою кодування даних. Однак у них немає системи шифрування мови",  - повідомила Псакі.

Читайте також.  Новий міжнародний скандал: Росія підслухала розмову Нуланд з Пайєттом – США (Відео)

При цьому вона не уточнила, чи є хоч у кого-небудь в держдепартаменті телефон, переговори по якому можуть бути повністю закодовані.

За словами Псакі, в Держдепартаменті "оцінюють і вивчають способи ведення телефонних розмов і вживають усіх необхідних заходів безпеки".