США запровадили санкції проти Коломойського: причини і наслідки (Відео)

Запроваджені Держдепом США санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського розповсюджуються на його дружину і двох дітей. Усім їм заборонений в’їзд на територію США.

Як повідомило Посольство США в Україні 5 березня, такі санкції на Ігоря Коломойського і його сім’ю накладені через діяльність Коломойського на посаді голови Дніпропетровської ОДА в 2014-15 роках. Держдеп США певен, що на цій посаді Коломойський “брав участь у корупційних діяннях”.

Накладені санкції США не передбачають арешту активів Коломойського у Сполучених штатах чи інших заборон, окрім в'їзду у США. Однак, наголошують українські експерти, санкції США щодо Коломойського - це чіткий сигнал насамперед для України.

"Хоча нинішнє визначення базується на діях у час його перебування на посаді, я також хочу висловити занепокоєння поточними безнастанними спробами Коломойського підірвати демократичні процеси й інституції в Україні, що становить серйозну загрозу для її майбутнього", - сказано в заяві Держекретаря США Ентоні Блінкена про запровадження заборони в'їзду Коломойського до США.

"Це чіткий політичний сигнал всім, хто співпрацює з Коломойським в Україні (в тому числі й правоохоронним і судовим органам, які його покривають), що вони можуть бути наступними в санкційному списку особами з "чорною міткою" Держепу США ", - сказала 5 каналу виконавчий директор українського Центру протидії корупції Дарія Каленюк.

Читайте також: Зеленський підписав “антиколомойський” закон

Експерти впевнені, що заборона Коломойського на в'їзд до США - це лише початок. ФБР США розслідує кримінальну справу за підозрою Коломойського у відмиванні грошей: нерухомічть у сполучених штатах Коломойський міг придбати за 5,5 мільйрдів доларів, виведених з українського "Приватбанку" перед його націоналізацією. За цією справою в США арештовано майна Коломойського на десятки мільйонів доларів США. В Україні НАБУ затримало і оголосили підозру екс-посадовцям "Приватбанку".

"НАБУ точно взаємодіє з ФБР США. Все наразі впираєтсья в політичну волю", - заявив про перспективи суду над Коломойським банківський експерт Сергій Фурса.

Читайте також: Україна виграла Стокгольмський арбітраж за позовом Коломойського на $6 мільярдів

Офіс Президента України подякував США за санкції щодо Коломойського.

Сам Ігор Коломойський публічно на сакції Держдепупу США проти себе ніяк не зреагував.

Більше подробиць - у сюжеті "Підсумків тижня" на 5 каналі.