США та ЄС підтримали санкції проти телеканалів, які заблокували в Україні

фотоколаж, Суспільне

Сполучені Штати Америки та Європейський союз підтримали рішення РНБО України про запровадження санкцій проти Тараса Козака та телеканалів, які належать йому.

Про це повідомляє пресслужба посольства США в Україні.

“США підтримують зусилля з протидії зловмисному впливу Росії, докладені вчора Україною на захист свого суверенітету й територіальної цілісності та відповідно до українського законодавства. Ми всі маємо працювати разом, щоб не давати застосовувати дезінформацію як зброю в інформаційній війні проти суверенних держав”, – йдеться у дописі.

Американські дипломати наголосили, що США і надалі підтримуватимуть Україну у боротьбі проти інформаційної агресії.

"Ми всі маємо працювати разом, щоб не давати застосовувати дезінформацію як зброю в інформаційній війні проти суверенних держав", – йдеться у заяві.

В Євросоюзі вважають "спроби" України захистити свою територіальну цілісність та національну безпеку, а також захиститися від маніпуляцій інформацією, цілком законними.

Про це повідомив Суспільному речник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Пітер Стано.

"Як передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, ЄС надає найбільше значення незалежності та свободі ЗМІ. Постійні проросійські кампанії дезінформації впливали і продовжують впливати на українські медіа. Хоча спроби України захистити свою територіальну цілісність та національну безпеку, а також захиститися від маніпуляцій інформацією є законними, зокрема, враховуючи масштаби дезінформаційних кампаній, що зачіпають Україну, в тому числі з-за кордону, це не повинно відбуватися за рахунок свободи засобів масової інформації та повинно здійснюватися з повною повагою основних прав і свобод та з дотриманням міжнародних стандартів", – наголосив Стано.

ЄС готовий надалі співпрацювати з Україною у сфері інформаційної безпеки та захисту свободи слова.

"Ми уважно стежимо за справою і будемо зв’язуватися з українськими органами влади, щоб отримати більше інформації. ЄС буде продовжувати взаємодіяти з українською владою та ділитися своїм досвідом у цьому відношенні", – повідомив Стано.