США та Франція можуть “істотно вплинути” на відносини Росії з міжнародним співтовариством

imagesПрезидент Франції Франсуа Олланд та президент США Барак Обама провели телефонні переговори щодо ситуації в Україні, повідомили у прес-службі президента Франції.

За повідомленням, у тих обставинах, які склалися наразі, сторони підкреслили важливість для Росії участі у формуванні контактної групи для початку діалогу з Україною, щоб сприяти мирному виходу з кризи та швидко і повністю відновити суверенітет і територіальну цілісність України.

Також співрозмовники нагадали про відсутність правової основи для проведення кримського референдуму, а також про необхідність виведення російських військ з території півострову та забезпечення присутності в Криму міжнародних спостерігачів.

При цьому глави держави підкреслили, що у разі відсутності прогресу в цьому напрямку будуть прийняті подальші кроки по істотному впливу на відносини між міжнародним співтовариством і Росією, що “не відповідає нічиїм інтересам”.

Також президенти погодилися продовжувати надавати підтримку новій владі в Україні та підготовці під міжнародним контролем і при більшій прозорості президентських виборів в Україні, які назначені на 25 травня.

УНН