Справжнє відчуття українства неможливо купити  

Так, справжнє відчуття українства неможливо купити за ніякі гроші. Чому? Тому, що кожній новонародженій дитині вже треба з молоком матері та міцним плечем батька прививати ту щиру, споконвічну і тверду любов до рідної держави та рідної землі.

Ще з дитинства маємо закладати по цеглині у свідомість наших дітей ту правду становлення української нації, щоб вони на яву бачили ту рутинну працю батьків, сім’ї, родини, школи і суспільства, але працю на становлення всього українського, а не ворожого — російського. Бо якби ці цінності толерувалися постійно на всіх рівнях, то, думаю, що таке страшне горе, як ця війна, могло б оминути Україну.

Ми постійно нарікаємо на когось, а самі деколи і на мить не хочемо задуматися, що призвело до цього горя — горя загибелі Героїв, горя втрати батьків і дітей, страшних руйнувань, ґвалтувань і катувань… Учорашню мить життя нам не повернути ніколи. Але ми можемо творити сьогоднішню мить, щоб завтра ця майбутня мить наших дітей і онуків була щасливою, мирною, без війни і горя!

Для цього треба глибоко усвідомити всім нам причини, які призвели до цього горя і подивитися правді у вічі. Без помилок над учорашнім і без важкої рутинної праці становлення всього українського на сьогоднішньому етапі в нас, української нації, російські загарбники хочуть забрати майбутнє, бо російський «брат» і кат не може спокійно дивитися, як Україна стає на ноги, як її почав поважати світ, як українці єднаються у боротьбі за Перемогу. А ті вбивці не жаліють навіть маленьких діточок, а ґвалтують, убивають і навіть викрадають дітей…

Так ось, після цих усіх звірств маємо давати адекватну відповідь і нарешті зрозуміти, що ті «брати», які наробили філій Московського патріархату по всій Україні, так хвацько задурманивши голови віруючим, зокрема і привели той «рускій мір» на українську землю. А деякі наші українці ще до цього часу після страшних звірств ніяк не можуть збагнути, зрозуміти, що якщо не буде єдності у всіх сферах діяльності держави, в тому числі й у духовній сфері, то гріш нам ціна. Адже ті «брати» будуть вічно цим маніпулювати. У цьому випадку не спрацює як завше теза про те, що церква від держави відокремлена.

Я маю на увазі те, що російську гідру треба знищувати вже сьогодні на всіх фронтах, особливо на духовному, а не вичікувати і думати, що мою хату мине… Дай, Боже, щоб минуло. Але не може бути ніякої віри тим, хто благословляє ці військові злочини, вбиває своїх же віруючих, а потім каже, що ви ж кликали, то ми і прийшли вас «освобождать». Але від кого і від чого?

Не закриваймо очі на ці злочини росії, а тверезо оцінюймо ситуацію, не вичікуймо, коли ті вороги прийдуть під наші вікна, а дякуймо Богу і захисникам за спокійні ночі чи дні. Тримаймо стрій на всіх фронтах, бо Україна — наша земля! Вже дуже багато українців з багатьох поколінь віддали життя за цю Волю України — Волю Правди, а не зла і брехні. Не обманюймо принаймні свою совість.

Я щаслива, що я українка. Поки зможу, я доти буду вносити свій камінчик у перемогу України і закликати до єдності і любові до всього українського, бо справжнє щастя зовсім поруч — це Богом дана Україна, наша земля та рідні! Бережіть своє, бо воно безцінне. Так як ніхто у світі нам не замінить рідну маму чи тата, так само ніхто ніколи не замінить рідну Україну — прадідівську та батьківську колиску наших поколінь!

Марія Макаровська.