Справа Зайцевої: винуватиця смертельної ДТП у Харкові розповіла, чому вважає вирок суду занадто суворим для себе

Нову тактику обрали адвакати  Олени Зайцевої – винуватиці смертельної ДТП у Харкові. Коли відбудетьсяслухання апеляції – поки невідомо.

фото: ТСН На місці ДТП у Харкові
фото: ТСН
На місці ДТП у Харкові

Адвокатка рідних загиблих Лариса Матвєєва розповіла  OBOZREVATEL , що тепер все залежить від завантаженості суду. Засідання може початися і через декілька місяців. Одночасно вона зазаначила:  все-таки сподівається, що через резонанс справи слухання проведуть у найближчий час.

За її словами, Зайцева довго знайомилася з матеріалами справи. А тепер, очевидно, її захист обрав нову тактику. Якщо в суді першої інстанції дівчина визнавала свою провину, то тепер вона вважає, що вирок був занадто суворий, і їй варто дати умовний термін.

"Позиція Зайцевої тепер кардинально відрізняється. Зараз вона вважає, що їй дали занадто суворий вирок, вона не вважає себе винною в такому обсязі. І навіть цивільні позови, які були задоволені судом першої інстанції (по 1 млн грн за кожного загиблого) мають бути переглянуті. Якщо вони з Дроновим повинні виплачувати їх порівну, то Зайцева тепер наполягає на тому, що вона платить 30%, а Дронов – 70%. Так само треба і ступінь провини визначити: 30% Зайцева і 70% Дронов", – каже Матвєєва.

Крім цього, Зайцева вважає, що їй повинні винести вирок із мінімальним терміном за цією статтею – всього 5 років позбавлення волі. А також визначити випробувальний термін. Фактично Зайцева наполягає на умовному терміні покарання.

"Така цинічна позиція Зайцевої залишає негативне враження. І психологічно впливає на рідних загиблих і потерпілих. Тому що люди вважають вирок недостатнім, який може бути переглянутий. Люди і так вважають, що 10 років – це мінімальне покарання за таку кількість жертв. Але, на жаль, це максимальний термін, який допускає Кримінальний кодекс. Люди хотіли б уже бачити вирок, який вступив у силу, хоча б так", – пояснює адвокат.

Другий винуватець аварії Геннадій Дронов й раніше вважав себе невинним і сподівається на виправдувальний вирок. Чи прийме апеляційний суд його скаргу, ще незрозуміло, оскільки його захисту дали 15 днів на виправлення недоліків у їхній скарзі.