“Справа в Кагарлику”: випливли деталі щодо потерпілої

Фото ілюстративне

В Організації Об’єднаних Націй просять українські засоби масової інформації не розголошувати особисті дані жертв сексуального насильства після зґвалтування поліцейськими жінки в Каґарлику. Про це йдеться у заяві Моніторингової місії ООН з прав людини у соціальній мережі Facebook.

Зокрема, в місії звернули увагу, що ряд українських ЗМІ після побиття і зґвалтування дівчини у Каґарлику, опублікували ім’я жертви і одночасно оприлюднили її фотографію та описали риси її характеру та поведінки.

“Ми наголошуємо, що усі відповідні зацікавлені суб’єкти, в тому числі медіа, повинні дотримуватися підходу, який враховує інтереси жертви при висвітленні випадків сексуального насильства. Це передбачає уникнення повторного травмування та клеймування жертви, недопущення відтворення ґендерних стереотипів, таких як звинувачення самої жертви, і лише відкрито публікувати її особисті дані з її дозволу або свідомого погодження”, – зазначається у заяві. При цьому, відповідно до Декларації основних принципів правосуддя для жертв злочинів та зловживання владою, до жертв треба ставитись зі співчуттям та повагою їхньої гідності.

“Публічне інформування про сексуальне насильство не має накладати додатковий тягар на жертву. Нечутливий підхід до таких випадків впливає на благополуччя жертв та їхніх сімей і може робити негативний вплив, змушуючи жертв утримуватися від повідомлення про таке насильство у майбутньому”, – додали у місії. Неприпустимо розголошувати в медіа особисті дані жертв насильства, наголосили в ООН.

Зазначимо, 24 травня до лікарні звернулася жінка 1994 року народження із заявою про побиття та зґвалтування. За її словами, до цього причетні співробітники поліції Кагарлика.

У місті Кагарлик Київської області розформували відділок поліції після інциденту з побиттям і зґвалтуванням затриманої жінки.

Голова Нацполіції звільнив правоохоронців, які підозрюються у скоєнні злочину, відсторонив від виконання службових обов’язків керівництво відділу та прийняв рішення про розформування підрозділу і переатестацію всього особового складу.