Справа Шеремета: чому адвокати досі не отримали доступ до доказів?

фото: Суспільне

Слідство у справі вбитого журналіста Павла Шеремета повідомило, що підготувало підозрюваним і їхнім адвокатам копії матеріалів із 38 томів досудового розслідування щодо Антоненка, Кузьменко та Дугарь, виділених в окрему справу, проте сторона захисту їх досі не отримала.

Як розповів Суспільному адвокат Яни Дугарь Микола Ореховський, попри заяви слідства про готовність надати копії матеріалів, захисту досі не зебезпечили доступ до доказів повною мірою.

"Нам дали лише частинку матеріалів справи. Ми передали слідству диск на терабайт для запису відео та решти матеріалів, але їх нам досі не надали", - повідомив Ореховський.

Адвокат припускає, що такі дії слідства можуть бути пов'язані з відсутністю реальних доказів та обумовлені потребою це приховати.

"Слідство вдається до цих дій, щоб не показати ані захисту, ані суду, ані суспільству жодних доказів, бо, на моє переконання, їх немає", - зауважив адвокат.

Адвокат підозрюваного Андрія Антоненка Станіслав Кулик повідомив "Суспільному", що сьогодні не зв'язувався з головою слідчої групи Василем Берком, проте минулого тижня спроби отримати матеріали справи результату не дали.

"Може і є вже така можливість, проте минулого тижня всі наші звернення до пана Берка закінчувались тим, що у нього немає часу цим займатися. Крім того, не було вирішено, як саме усі 38 томів нададуть пану Антоненку для ознайомлення, - розповів Кулик. - Ми просили надати всі 38 томів, щоб самостійно обрати, з чим нам потрібно ознайомитись, а яка інформація не є дуже важливою. У четвер нам, на жаль, знову надали лише другий, третій і четвертий томи, у яких фактично лише первинна інформація, що не має стосунку до жодного з підозрюваних".

На думку адвоката, такі дії слідства можуть бути обумовлені як халатністю працівників поліції, так і спробою завадити стороні захисту достатньою мірою ознайомитись із доказами.

"Усі розуміють, що ознайомлення займе чимало часу. Нам потрібно подивитись, вичитати, побачити, чи немає там помилок. Можливо, орган досудового розслідування планує надавати нам виключно докази які не мають жодної цінності, а потім звернутися до слідчого судді, щоб скоротити час ознайомлення, щоб ми не встигли ознайомитись з важливими матеріалами", - зауважив він.

Втім на Facebook-сторінці Нацполіції вказано, що 38 томів матеріалів досудового розслідування щодо підозрюваних Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь виділені в окреме провадження та відкриті для ознайомлення. Ще понад 200 томів матеріалів стосуються встановлення інших фігурантів, організаторів та замовників цього злочину.

"У ході досудового розслідування зібрано достатньо доказів для оголошення підозри у вчиненні умисного вбивства Павла Шеремета та обрання запобіжних заходів Юлії Кузьменко, Андрію Антоненку та Яні Дугарь", - йдеться у повідомленні.