Справа “Приватбанку”: Суркіс програв позов на $350 млн у Лондонському суді Порошенку і Гонтарєвій (Відео)

Фото – сайт “ЄС”

Лондонський суд повністю відмовив Ігорю Суркісу у задоволенні позову проти Петра Порошенка і екс-глави НБУ Валерії Гонтарєвої у справі компенсації при націоналізації “Приватбанку”.

Про це на брифінгу повідомили адвокати Ілля Новіков та Ігор Головань, інформує сайт “Європейської солідарності“.

За словами Новікова, рішення Лондонського суду надійшло 22 вересня. У ньому позов Ігоря Суркіса відхилено.

Новіков підкреслив, що таким чином Лондонський суд не дав скомпрометувати націоналізацію державою Україна “Приватбанку” і виплатити за це з держбюджету приватній особі Ігорю Суркісу $350 мільйонів.

"Вийшло рішення Лондонського суду, яким повністю відмовлено Ігорю Суркісу і групі компаній, що належать його родині, в позові щодо націоналізації ПриватБанку. Позов на суму більше 350 мільйонів доларів. Були заявлені претензії до п’ятого Президента України Петра Порошенка і колишньої голови Нацбанку Гонтаревої. Ці претензії суд визнав повністю неспроможними... Якби суд визнав цю версію, в кінцевому рахунку платити 350 мільйонів доларів плюс відсотки довелося б з бюджету України. Формально кажучи, відмова від імунітету має наслідки, що держава повністю приймає в іноземному суді на себе відповідальність за дії конкретних посадових осіб", - пояснив Ілля Новіков.

Адвокат пояснив, що рішення Лондонського суду означатиме для Ігоря Суркіса.

"Наслідком безпосередньо для Суркіса буде те, що йому доведеться обговорювати питання із компенсації судових витрат. Згідно англійського права це питання обговорюється окремо, воно не вирішується автоматично і в день винесення рішення. На даний момент ці витрати складають уже більше 2 мільйонів доларів", - зазначив Ілля Новіков.

Більше - у повній версії брифінгу у відео 5 каналу.