Справа Гримчака починає розвалюватись на етапі слідства

Юрій Гримчак
Юрій Гримчак

Ексзаступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака у шахрайстві слідство вже не підозрює, бо не може цього довести.

Про це заявив “Українській правді” захист Гримчака.

“Вони визнали, що не можуть довести”, – сказала про відмову слідства від звинувачення Гримчака у шахрайстві адвокат Тетяна Матяш.

За її словами, підозру Юрію Гримчаку змінили з шахрайства на зловживання впливом: “Це дійсно пом’якшення”.

Адвокат пояснила, що попередня стаття підозри шахрайство – це особливо тяжкий злочин, який передбачає до 12 років позбавлення волі. Нова підозра у зловживанні впливом – це тяжкий злочин із максимальним покаранням у 8 років позбавлення волі.

За словами захисниці Гримчака, слідство визнало, що вилучені у нього 450 тисяч доларів – “календарики”, які не можуть бути доказом.

Також підставою для зміни підозри стала відсутність потерпілого у справі.

Підозру Гримчаку змінили у минулий четвер, 17 жовтня.

Читайте також: Все, що відомо від силовиків про затримання на хабарі у $1 мільйон заступника міністра МінТОТ — оперативні кадри СБУ (Фото, Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», заступника міністра Юрія Гримчака та його помічника ввечері 14 серпня СБУ, ГПУ і НАБУ затримали за вимагання хабара у $1 мільйон 100 тисяч .

Читайте також: «Політичне замовлення», — дружина Гримчака розповіла, як правоохоронці затримували його прямо в супермаркеті (Відео)

За попердніми даними слідства, більше мільйона доларів США заступник міністра вимагав начебто за тиск на суд у потрібних надавачу хабара справах, а також за вплив на рішення міністерства культури.

Читайте також: Вилучені слідством долари несправжні — адвокат заявила про новий поворот у справі Гримчака (Відео)

Уже невдовзі захист посадовця заявив, що вилучені при затрманні 450 тисяч доларів – несправжні і є сувенірною продукцією.

Читайте також: Суд взяв під варту заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака на 2 місяці під заставу в 6 млн грн.

Суд арештував Гримчака з правом внесення застави, та він досі перебуває у СІЗО – заставу за нього не вносили.