Споживачі на Тернопіллі вже винні за воду понад 12 млн грн (Відео)

P6260018-nБорги споживачів за воду і водовідведення в Тернопільській області вже перевалили за 12 мільйонів гривень. А очікується зростання тарифів.

Читайте також. Кожен кубічний метр води у Тернополі подорожчає на 2,04 грн (Відео, Графіка)

Майже 70% із них – це борги населення. Про це нещодавно розповіла начальник управління ЖКГ Тернопільської ОДА Марія Степанова.

– Є такі населені пункти, як Гусятин, Хоростків, де вже неможливо піднімати тарифи. Тобто для того, щоб здешевити вартість наданих послуг споживачам, необхідні заходи щодо економічності насосів, обладнання, яке забезпечує надання цієї послуги, – вважає Марія Степанова.

Читайте також. День відкритих дверей у “Тернопільводоканалі” – фахівці створили об’єднання “Дністер” (Фото, Відео)

Крім того, чиновниця зауважила, що буде можливість встановлювати економічно обґрунтовані тарифи на послуги водопостачання та водовідведення. Проте вона дуже сподівається, що відповідні підприємства робитимуть зміни із розумом, виходячи із об’єктивних обставин і враховуючи забезпеченість населення.

До речі, Марія Степанова нагадала, що є можливість оформити компенсації тим, для кого нинішні рівні сплати за комунальні послуги є непосильними.

Довідково. За 2013 р. на Тернопіллі видобули понад 14,5 млн куб. м води. На Тернопіллі більшість водоканалів – комунальні, але є також два приватних (Заліщики, Микулинці). Загалом до водопостачання та водовідведення задіяні понад 857 працівників.