Спокій тернополян 28 квітня, 1 та 9 травня охоронятимуть і чорнобильці

PM276image003Ветерани та правоохоронці, які брали участь у ліквідації катастрофи світового масштабу, зібралися в обласному управлінні міліції.

Читайте також. Банда планувала шантажувати місцевого бізнесмена, застосовуючи зброю (Фото, Відео)

Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області.

Нагадаємо, сьогодні, 26 квітня, минає 28 років з дня аварії на ЧАЕС. Понад двісті співробітників міліції Тернопільщини брали участь у подоланні наслідків чорнобильського лиха.

На початку зібрання до присутніх звернувся начальник обласного управління внутрішніх справ, полковник міліції Василь Облещук. Він висловив теплі слова подяки ліквідаторам за їхній героїзм, самовідданість, мужність.

Читайте також. Майже 2 млн грн треба міліції на ремонт, ще 2 млн – на поновлення транспорту (Відео)

– Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної станції, – відзначив він. – У цей квітневий день згадуємо тих, хто ціною власного життя врятував світ від ядерної катастрофи.

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять загиблих під час аварії у Чорнобилі.

Спогадами про пережите поділився з присутніми  голова обласної громадської організації інвалідів і ветеранів органів внутрішніх справ «Чорнобильський щит» Борис Коваль. Він про Чорнобиль знає не з чуток, адже один із перших брав активну участь у ліквідації наслідків страшної екологічної катастрофи.

Ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції керівник обласної міліції вручив  нагрудні знаки. Відтак присутні вирушили в парк Національного відродження, де відбулося загальноміське покладання квітів до пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії. Там голова Тернопільської обласної громадської організації інвалідів і ветеранів органів внутрішніх справ «Чорнобильський щит» Борис Коваль зачитав громаді міста звернення, прийняте радою організації у зв’язку  з останніми подіями в Україні.

Читайте також. У Тернополі не допустять провокацій, про які говорив Москаль (Відео)

Цитуємо звернення: «Ми, члени організації, глибоко засуджуємо усі появи військового та політичного втручання іноземних держав, перш за все Російської Федерації, у внутрішні справи нашої суверенної держави. Ми готові використати наші знання і досвід там, де цього потребує громада області та держава в цілому. А досвід цей унікальний – ми вміємо себе вести як з одного, так і з другого боку барикад. У переддень 28 квітня, 1 та 9 травня це – як ніколи актуально. Звертаємось до правоохоронних органів краю, перш за все, до начальника управління внутрішніх справ Василя Облещука, якого знаємо і підтримуємо як порядного і професійного керівника, багаторічного лідера чорнобильського руху правоохоронців – прийняти пропозицію використати наші готовність і можливості прислужитись справі забезпечення громадського спокою та безпеки  на Тернопіллі».