Сплатять штраф: на Тернопіллі виявили 452 «тіньових» працівника

тіньНа Тернопільщині з початку року виявили 452 «тіньових» працівника, повідомили у Відділі комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.

Працю цих людей використовували роботодавці без укладання трудових угод і без сплати податку.

Читайте також. На Тернопільщині вже виявили 450 трудових нелегалів

За результатами перевірок роботодавці оформили належним чином трудові відносини з 450 громадянами, із виплаченої їм офіційної зарплати до бюджету перерахували майже 24 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

– Більшість роботодавців намагаються працювати у законодавчому полі, але є й такі, які зловживають та ухиляються від сплати податків, використовуючи працю громадян без належного оформлення трудових відносин і виплачують зарплату в «конвертах», – каже начальник ГУ ДФС в області Ігор Комендат.

Довідково. За використання найманої праці без трудового договору, виплату зарплати «у конверті», оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий день і виплату зарплати без нарахування та сплати ЄСВ роботодавець отримає штраф у розмірі 30-ти мінімальних зарплат (за 2014 рік – 36 540 грн) за кожного працівника щодо якого вчинили порушення.

Софія Левицька