Спільний проєкт з ЄІБ. Тернопіль потрапив у перелік міст, де розвиватимуть екологічний громадський транспорт

Уже наприкінці цього року планується підписати фінансову угоду з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) щодо впровадження проєкту «Міський громадський транспорт України ІІ» на суму 200 млн євро. Тернопіль разом іще із 17 містами потрапив у перелік міст, де оновлять громадський транспорт.

Про такі плани повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Як інформується, попередньо визначено 18 міст-учасників проєкту: Тернопіль, Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.

Міністр зауважив, що цього разу проєкт включатиме лише підпроєкти з розвитку екологічного громадського транспорту: закупівлю трамваїв, тролейбусів, рухомого складу метрополітену та електробусів.

Орієнтовна вартість проєкту — понад 400 млн євро, на які планується придбати більше 280 одиниць тролейбусів, 65 електробусів із зарядними станціями і без, 24 трамваї та близько 10 трамвайних вагонів. Також передбачається будівництво та модернізація трамвайних і тролейбусних ліній, капремонт трамвайних вагонів та інші роботи.