Експерт пояснив, чому тисяча гривень за щеплення від Covid-19 як стимул вакцинації в Україні може не спрацювати

Сергій Фурса. Фото – Фейсбук

Для пенсіонерів як найуразливішої до Covid-19 верстви населення України стимул у тисячу гривень не дасть ефекту масової вакцинації, якщо пенсіонери не отримають цих грошей готівкою без обмеження способу витрати.

Таку думку інвестиційний банкір Сергій Фурса висловив в ефірі телеканалу “Україна 24″.

“Хто взагалі у нас та група людей, яку потрібно заохотити тисячею гривень? Дуже багато людей можуть дозволити собі купувати фейкові сертифікати про щеплення за 3 тисячі гривень, їх тисячею гривень не заохотити. Для кого у нас в країні ця 1000 гривень? Це аргумент для пенсіонерів, малозабезпечених, студентів. Пропозиції про те, як витрачати цю 1000 гривень, тільки на студентів сфокусовані. Тому що йдеться про квитки в кінотеатри, дорогу додому тощо. Ця аудиторія – студенти. Пенсіонерів це не зацікавить взагалі. Коли ми говоримо про пенсіонерів, то це повинні бути живі гроші”, – сказав Фурса.

Експерт наголосив: щоб тисяча гривень спрацювала для пенсіонерів як стимул до вакцинації, треба зняти обмеження на спосіб витрати цих грошей і зробити їх виплату доступною.

Читайте також: Президент України заявив про запровадження матеріального стимулу вакцинації від Covid-19 (Відео)

Як повідомляла ІА "7 Днів-Україна", Президент України ініціював з 19 грудня виплату вакцинованим від коронавірусу однієї тисячі гривень з можливістю витратити ці гроші в закладах культури, туризму, транспорту і спорту. Тобто в межах тих галузей економіки, які найбільше постраждали в Україні під час коронавірусної кризи. Кабінет міністрів зараз розробляє механізм нарахування і виплати цієї тисячі.