Спалах епідемії Ебола спонукає тернопільських депутатів до створення обласної інфекційної лікарні

P8250006-nДепутати Тернопільської міської ради хочуть спонукати керівництво держави та області до створення спеціалізованої інфекційної лікарні в обласному центрі.

Нагадаємо, сьогодні Тернопільська область – єдина в Україні, яка не має такого закладу!

Читайте також. Скоро діятиме єдина інфекційна лікарня – і для дітей, і для дорослих (Фото)

Тож на сесії міської ради 28 жовтня депутати підтримали звернення до Прем’єр-міністра України, голів Тернопільської обладміністрації та обласної ради щодо передачі приміщення інфекційного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги на баланс області для створення обласної інфекційної лікарні. Просили вони й виділити кошти на завершення реконструкції лікарні. Доповідав з цього питання начальник відділу охорони здоров’я ТМР Ростислав Левчук.

– Сьогодні дуже гостро постає питання зі спалахом епідемії Ебола, адже у Тернополі є багато іноземних студентів. Також розпочинається зимовий період, коли традиційно збільшується кількість інфекційних хворих, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал. – Єдине інфекційне відділення діє у Тернопільській лікарні швидкої допомоги. До того ж, воно потребує реконструкції та ремонту.

Читайте також. На реконструкцію інфекційного відділення у Тернополі треба понад 8 млн грн (Фото, Відео)

Згідно із розробленою проектно-кошторисною документацією, вартість робіт становитиме 8 млн грн. Цьогоріч на завершення реконструкції 3-го та 4-го поверху лікарні з міської казни виділили 845,6 тис. грн. Але для введення приміщення в експлуатацію необхідні додаткові кошти на придбання меблів і обладнання.

– Самостійно завершити цей проект через обмежений бюджет Тернополя на 2014 рік, немає можливості, – каже Ростислав Левчук. – Тому ми вирішили звернутися до обласного керівництва та уряду з проханням розглянути можливість передачі приміщення інфекційного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги та земельної ділянки на баланс області для створення обласної інфекційної лікарні, а також, при формуванні бюджету області на 2015 рік передбачити кошти в сумі 7796,3 тис. грн на завершення реконструкції лікарні.

Депутати більшістю голосів цю пропозицію підтримали.

Читайте також. В Україну прибув вірус Ебола

Подаємо повністю текст звернення повністю, оприлюднений на сайт міської ради:

«Прем’єр-міністру України Яценюку А.П.

Голові Тернопільської обласної державної адміністрації Сиротюку О.М.

Голові Тернопільської обласної ради Хомінцю В.П.

Звернення Тернопільської міської ради щодо передачі приміщення інфекційного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги для створення обласної інфекційної лікарні

Складна епідемічна ситуація з захворюваності на особливо небезпечну геморагічну гарячку Ебола, спалах якої у Західній Африці ВООЗ оцінила як надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я загострила проблему з надання медичної населенню міста та області по інфекційних захворюваннях. Гарячка Ебола може бути занесена в наше місто, оскільки в Тернополі навчається понад 400 студентів із вказаного регіону Африки. Медична галузь міста Тернополя вживає необхідних заходів щодо попередження подальшого поширення хвороби, локалізації та ліквідації її вогнища, однак можливості міського бюджету є обмеженими.

Читайте також. Лихоманка Ебола – на порозі, а спеціальних герметичних боксів у Тернополі взагалі немає

Тернопільська область – єдина область України, де відсутня обласна інфекційна лікарня. Інфекційне відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги багато років виконує функцію обласного відділення, здійснює лікування хворих з усіх районів області, при чому найважчих пацієнтів.

Разом із тим, матеріальна база інфекційного відділення залишається недостатньою, та не дозволяє надавати медичну допомогу в повному об’ємі, відповідно до сьогоднішньої епідеміологічної ситуації.

З метою покращення матеріальної бази закладу та створення єдиної інфекційної служби для дитячого та дорослого населення міста розроблена проектно-кошторисна документація на проведення реконструкції інфекційного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги на суму 8641,9 тис. грн станом на 01.01.2014 р. вартість проектно-кошторисної документації та її експертиза коштує 148,0 тис. грн. На сьогоднішній день на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення експертизи затрачено 200,6 тис. грн, на завершення реконструкції 3-го та 4-го поверху відділення з міського бюджету затрачено 845,6 тис. грн. Для введення його в експлуатацію необхідно додаткові кошти на придбання меблів та обладнання.

Самостійно завершити цей проект через обмежений бюджет Тернополя на 2014 рік, немає можливості.

Читайте також. Курити заборонять у всіх закладах та установах охорони здоров’я Тернопілля (Відео, Фото)

У зв’язку із вищенаведеним, Тернопільська міська рада пропонує, в межах чинного законодавства, розглянути можливість передачі приміщення інфекційного відділення Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої та земельної ділянки для створення обласної інфекційної лікарні. А також, при формуванні бюджету області на 2015 рік передбачити кошти в сумі 7796,3 тис. грн на завершення проекту з його реконструкції.

Завершення проекту та створення обласної інфекційної лікарні дозволить забезпечити надання високоспеціалізованої медичної допомоги для дорослих і дітей в повному об’ємі як жителів міста, так і області.

Прийнято на п’ятдесят другій сесії Тернопільської міської ради 28 жовтня 2014 року».

Софія Левицька