Сотня міліціонерів рушила з Тернополя на схід, стільки ж – у дорозі додому (Фото)

1213Близько сотні працівників міліції краю поїхали в зону проведення антитерористичної операції.

Вони відбули на схід у рамках сьомої ротації, щоб поміняти колег, які майже 1,5 місяця несли службу у Луганській та Донецькій областях.

Читайте також. «Сепаратисти рпишуть погрози, псують українську символіку», — бійці батальйону «Тернопіль» (Фото)

– Основні завдання, які будемо виконувати, це – несення служби на блокпостах, недопущення на нашу територію сепаратистів, а також інших ворожих елементів, – каже начальник управління громадської безпеки УМВС України в Тернопільській області Борис Брик.

Про це інформує сайт «Досьє 102» сьогодні, 17 листопада.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки начальника УМВС України в Тернопільській області Олександра Богомола, особовий склад управління внутрішніх справ для несення служби в зоні АТО забезпечений усіма необхідними речами. Долучилися до допомоги як держава, так і волонтери, жителі краю та міська влада.

Читайте також. «Ще встигнемо пожити в Україні — демократичній, процвітаючій», — тернополянин Григорій Головатий (Фото)

– Немає жодного, який би не мав теплого одягу. Вони всі повністю забезпечені продуктами. Особовий склад буде нести службу на блокпостах, підтримувати громадський порядок у звільнених містах зони АТО, а також виконувати функції працівників правоохоронних органів у тих містах, де зараз їх немає, – пояснює чоловік.

Поблагословив бійців перед довгою та небезпечною дорогою архієпископ Тернопільський, Кременецький, Бучацький УПЦ Київського патріархату владика Нестор.

– Сьогодні захищати нас від загарбників на східні кордони нашої держави їдуть наші міліціонери, люди, які стоять на захисті нашої Вітчизни. Звичайно, «захист Вітчизни» не є просто красиві слова, а благородна справа. Це є справа священна, тому що ми, стоячи на захисті своєї держави, виконуємо заповідь Христову про те, що немає більшої любові, коли хтось душу свою покладає за друзів своїх. Сьогодні ці воїни їдуть на передову заради нас і готові віддати своє здоров’я, а можливо, і життя. Вони розуміють, що їхня справа є справді священною, благородною, адже вони захищають наш Український народ, нашу Українську державу, – каже священик.

Читайте також. Потрібна допомога: бійці, які поїдуть з Тернопілля у зону АТО, мають усе, крім пального

Зі сльозами на очах, міцними обіймами та зі словами побажань про швидке повернення додому цілими та неушкодженими проводжали бійців їхні рідні. Світлана Тхорик, дружина одного з правоохоронців стверджує, що переживає неймовірно, але якщо не відпустить чоловіка вона, якщо не відпустять інші жінки, то захищати державу не буде кому.

– Це – наш обов’язок, ми будемо чекати і підтримувати, – каже жінка. – Розказував, що ситуація там не є однозначною. Є багато людей, які розуміють цю ситуацію, які підтримують Україну, але на жаль, є і такі люди, які не розуміють, не хочуть жити в Україні, вони – проти України. Я вважаю, що це не правильно, бо якщо Бог дав таку можливість родитися в цій країні, отже, ти в цій країні маєш жити, маєш поважати людей, захищати і підтримувати.

До речі, бійці, які поїхали на ротацію цими вихідними, успішно доїхали до місця дислокації та змінили своїх колег. Останні – в дорозі додому.

Софія Левицька