Сьогодні весь світ на боці України – Генсек ООН

111Президент України Петро Порошенко у ході телефонної розмови з генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном подякував його за міжнародну підтримку України, яку консолідує ООН і його інститути, зокрема Генеральна Асамблея і Рада Безпеки. Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Згідно з повідомленням, Порошенко також висловив особисту подяку Пан Гі Муну за чітку і однозначну позицію щодо нелегітимності так званих “виборів” від 2 листопада і тієї шкоди, яку вони завдали виконання Мінських домовленостей. “Ваші заяви з цього приводу дали правильний і своєчасний сигнал світу, зокрема Ради Безпеки ООН напередодні його позачергового засідання щодо ситуації в Україні 12 листопада”, – заявив глава держави.

Генсек ООН висловив стурбованість з приводу загрози зриву зусиль, спрямованих на мирне врегулювання ситуації на Донбасі, і підкреслив, що всі положення Мінських домовленостей повинні бути виконані, щоб уникнути подальшої ескалації.

Пан Гі Мун запевнив, що сьогодні весь світ на боці України. ООН буде докладати подальших зусиль, щоб Мінські домовленості виконувалися всіма сторонами з метою деескалації ситуації на Донбасі, підкреслив генеральний секретар.

Раніше Порошенко заявив, що конфлікт на Донбасі допоможуть врегулювати Мінські угоди і санкції проти РФ.

Пізніше в "Донецькій народної республіки" заявили, що готові до продовження переговорів в рамках Мінських угод.