Сьогодні у Великій Британії поховають Єлизавету II

Королева Великої Британії Єлизавета II, Лондон, 8 листопада 2015 року. Фото: AP Photo/Kirsty Wigglesworth.

Сьогодні, у понеділок, 19 вересня, у Великій Британії поховають Єлизавету II, яка правила цією країною 70 років і сім місяців, найдовше з усіх британських монархів.

Очікується, що близько мільйона людей відвідають британську столицю, аби побачити державний похорон королеви Єлизавети II, інформує Суспільне з посиланням на те, про що пише Associated Press.

На церемонії похорону присутня Перша леді України Олена Зеленська.

Як повідомляє Суспільне, 18 вересні відбулася аудієнція Олени Зеленської та принцеси Вельської.

 
Аудієнція Першої леді України Олени Зеленської та принцеси Вельської у Букінгемському палаці, 18 вересня 2022 р., фото: Getty Images.

Представники Росії, Білорусі та М'янми, як пише Суспільне, не запрошені на державний похорон покійної королеви Великої Британії Єлизавети II.

Єлизавету II поховають на території Віндзорського замку в меморіальній каплиці короля Георга VI. О 8 год. 30 хв. за київським часом завершилася публічна частина прощання з королевою.

Ключова частина церемонії - відспівування королеви — відбудеться у Вестмінстерському абатстві, яке здатне вмістити близько 2200 осіб. Присутні будуть члени королівської родини, британські високопосадовці і глави держав з усього світу, включаючи президента США Джо Байдена. 

О 13 год. за київським часом розпочнеться церемонія державного похорону, а близько 14-ої має завершитися траурна служба, наприкінці її вся Велика Британія замовкне у двохвилинному мовчанні.

Близько 19 год. 30 хв. за київським часом тіло королеви віддадуть землі в меморіальній каплиці короля Георга VI. Тут будуть присутні лише члени королівської родини. «Королева буде похована разом із герцогом Единбурзьким», — нагадує офіційний сайт королівської сім'ї про бажання Єлизавети II возз'єднатися з чоловіком після смерті. Раніше принц Філіп був похований в королівському склепі каплиці Святого Георгія, до якої в 1960-ті роки було добудовано каплицю Георга VI.

Єлизавета II померла на 97-му році життя 9 вересня цього року. Новим королем Великої Британії став Чарльз ІІІ, її старший син.