Сьогодні у лісгоспі на Тернопільщині висадили понад 30 тис. саджанців нового лісу (Фото)

У ДП «Чортківське лісове господарство», що на Тернопільщині, лише за один день — 10 квітня висадили понад 30 тис. саджанців і розширили площу лісів на більше як 10 га.

— Вислів про те, що ліси — легені нашої планети, має дуже глибокий зміст, адже саме ліс значною мірою підтримує життя на Землі. Тож ми мусимо берегти його, примножувати і передати у спадок наступним поколінням, — каже т.в.о. директора ДП «Чортківський лісгосп» Юрій Кравець. — Акція «Створюємо ліси разом», ініційована Державним агентством лісових ресурсів України, яку ми нині проводимо у Чортківському лісовому господарстві, й покликана підтримати лісовий баланс у регіоні. З початку цьогорічної весняної лісокультурної кампанії ми вже висадити 130 тисяч саджанців на площі 45 га. Окрім цього створили майже 10 га лісу шляхом посіву жолудів дуба. Сьогодні, в рамках акції працюємо чи не всім колективом адміністрації лісгоспу. Це дуже важливо, адже тільки коли сам спробуєш «хліба» працівників, які трудяться безпосередньо у лісі, тоді відчуєш, наскільки це непроста праця.

Як розповів лісничий Колиндянського лісництва Володимир Чегус, цього дня зайнялися висадкою саджанців на площі два гектари.

— Це — територія рубки головного користування 2020 року. Тобто, торік тут ми вирубали багаторічні дерева грабу й дубу, а нині на цьому місці висаджуємо новий дубовий ліс, — каже Володимир Романович і додає, що погодні умови дозволяють нині висаджувати саджанці з відкритою кореневою системою, а за потреби є можливості працювати із саджанцями із закритою кореневою системою, які успішно вирощують у Чортківському лісгоспі.

Юрій Кравець розповів, що їхнє господарство — одне з трьох в Україні, які мають спеціалізовані лінії для висіву та вирощування саджанців із закритою кореневою системою, які можна висаджувати в ґрунт в будь який період впродовж вегетації. Юрій Михайлович має чималий стаж роботи в галузі, але на посаді керівника підприємства працює лише рік. За цей час багато позитивних зрушень відбулося у господарстві — відкрили нові ринки збуту, уклали нові угоди, оптимізували низку процесів у господарстві, скоротили видатки, почали реалізовувати не лише деревину як сировину, а й продукцію переробки.

«Як результат — фінансові показники виросли, а відтак є можливість преміювати працівників за добрі результати. Це стимулює людей до продуктивної праці», — каже Юрій Михайлович.  

— 2020-ий рік для нас був дуже непростим, — зауважує головний лісничий лісгоспу Роман Попіль. — Але попри всі труднощі ми впоралися із завданнями, які ставили перед собою. Звичайно, за попередні роки в нас чимало було зроблено. Але значно покращилися фінансові справи із приходом рік тому нового директора. Відтак виросла середня зарплатня, є стимули працювати. Тут у нас небагато молодих — головно стаж у межах 20 років. Наприклад, у мене вже 25 років стажу роботи в галузі.

— Ще не так давно — на початку 2020-го лісгосп мав заборгованостей на понад 20 мільйонів гривень, а за останній рік скоротили їх до 9 мільйонів. Це — завдяки новаціям, що відбулися в господарстві за останній рік. Ми маємо прибутки, але майже половину з них сплачуємо як збори й податки. Тож дуже непросто нам нині поновлювати, наприклад, техніку, робити капітальні вкладення, — додає головний економіст лісгоспу Наталя Брегін.

Сонячний квітневий день дав можливість добре потрудитися лісівникам і навіть членам їхніх родин. Приємно було спостерігати, як Віка Петришак, донька п. Сергія — працівника лісгоспу, старанно допомагала татові.

Чи не всі ті, хто нині висаджував у Колиндянському лісництві новий ліс, дійшли висновку, що такі спільні акції з висаджування нового лісу варто проводити частіше. Нехай ця добра думка не загубиться у повсякденних клопотах.