Сніжна зима — не вирок для диких тварин: лісники Тернопільщини про заготовлені корми

Підгодівля тварин узимку — надзвичайно важлива функція для працівників лісового господарства. Про це знають лісівники ДП «Бучацький лісгосп», що на Тернопіллі.

На територіях лісгоспу зустрічаються кабани, козулі, зайці. Саме ці тварини потребують допомоги у важкий зимовий час. Щоб допомогти тваринам подолати зиму працівники Золотопотіцького лісництва заготовили сіно, віники, жолуді, зернові культури.

Для тваринного світу засніжена земля без листя дерева – справжнє випробування, оскільки основний корм для багатьох з них — рослинність. Тому підгодівля диких тварин відіграє важливу роль у підтриманні чисельності їх поголів’я, служить вагомим чинником попередження чи зменшення пошкоджень лісового і сільського господарства, забезпечує виживання багатьох видів в екстремальних зимових умовах. Не слід забувати, що підгодівля диких тварин без міри призводить до негативної адаптації дичини до легкого добування кормів і відвикання від природного кормодобування.

Дикі тварини – наше багатство і наш обов’язок зберегти його для майбутніх поколінь, а понесені витрати на їх збереження окупляться прекрасними моментами спостереження за дикими мешканцями нашого краю.