Смог у столиці: у КМДА спростували інформацію про надмірне перевищення шкідливих речовин у повітрі (Відео)

фото: туман YouTube
фото: туман
YouTube

Уже кілька днів Київ оповитий смогом. Жителі столиці хочуть почути якесь пояснення його походження, однак  очільники міста кажуть, що ніякої загрози здоров’ю людей немає.

Повідомлення в соцмережах про надмірну забрудненість повітря поширилися цими вихідними, користувачі писали, що в Україні найвища в світі концентрація чадного газу.

Ажіотаж довкола ситуації із забрудненістю повітря громадські активісти пояснюють появою сайтів, де можна відстежувати всі дані онлайн.

У КМДА оперують винятково даними державних лабораторій. Ситуацію в Києві називають температурною інверсією. Різниця між денною та нічною погодою створює ілюзію диму, кажуть там. І спростовують інформацію про надмірне перевищення шкідливих речовин у повітрі.

Читайте також: Сморід під Києвом зупиняв роботу міжнародного аеропорту. Яка ситуація в «Борисполі» зараз (Відео)

Також очільники міста кажуть: наявного рівня забрудненості повітря докладаються і самі громадяни.

Особливо підвищується рівень забрудненості через спалення листя навесні та восени. Цю проблему фіксують на всій території України. І змінити давню традицію не можуть навіть штрафи, які можуть накладатися за спалювання листя та трави.

Фахівці кажуть, що смог над великими містами зникне, коли більш вирівняється нічна та денна температура. А ще коли українці остаточно зрозуміють, скільки шкоди несе спалювання листя восени.

Подробиці – у сюжеті журналістів 5 каналу Петра Троця, Наталії Світлової та Ігора Костюка:


Петро Троць, Наталя Світлова, Ігор Костюк, “5 канал”