Сміття Львів не поглине? Гройсман пообіцяв місту багатомільйонний кредит

сміттєзвалище-абстрактноГрибовицьке сміттєзвалище має бути рекультивоване і там спорудять сміттєпереробний завод. Принаймні, кредит на це дасть Львову Уряд.

Як заявив очільник Кабміну, йдеться про кредити загалом у 75 млн євро.

Кабінет міністрів підтримав клопотання міської влади Львова про залучення кредиту на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища та будівництво сміттєпереробного комплексу. Про це під брифінгу у Львівській області заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє прес-служба уряду.

“Два етапи відбору проекту погоджені Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України і Міністерством фінансів. Якщо місто досягне домовленості з кредитором Європейським інвестиційним банком, уряд швидко надасть відповідні гарантії для реалізації проекту”, – зазначив він.

Гройсман наголосив, що таким чином у міської влади є достатньо ресурсів і повноважень, аби врегулювати ситуацію із Грибовицьким сміттєзвалищем, і перш за все, важливо знайти порозуміння з громадами навколишніх сіл, тобто Грибовичів та Малехова.

При цьому Гройсман зауважив, що 27 вересня наказом Мінфіну було також погоджено надання місцевої гарантії для "Львівводоканалу" за кредитом ЄБРР 15 млн євро і НЕФКО 5 млн євро (проект реконструкції очисних споруд та будівництва станції переробки мулу для очистки стічних вод та виробництва біогазу).

"Сьогодні місцеві органи влади, місцеві громади мають достатньо грошей для того, щоб вирішувати усі необхідні актуальні проблеми. На депозитних рахунках місцевого самоврядування країни знаходиться 10 млрд грн. Ці 10 млрд грн кожна міська рада, кожна громада має направити на те, щоб вирішувати найбільш актуальні проблеми", - резюмував він.

Нагадаємо, через переповненість Грибовицького сміттєзвалища і смерть  рятувальників його закрили. Проблему вивозу сміття на інші полігони України Львів не вирішив - практично ніякі великі міста львівське сміття брати не хочуть. Мер Львова Андрій Садовий звернувся по допомогу до керівництва держави.