Смертельний “Молот”: Міноборони України призначило експертизу міномета, яку раніше ніколи не робили

Під час слідчого експертименту 11 липня. Фото зі сторінки у Фейсбук Анатолія Матіоса
Під час слідчого експертименту 11 липня. Фото зі сторінки у Фейсбук Анатолія Матіоса

Ствол міномета, внаслідок вибуху якого 6 липня на полігоні загинули 3 бійці ЗСУ і 9 отримали поранення, вивчать науковці. Вони перевірять метал, з якого зроблений ствол “Молота”.

Про таку нову призначену експертизу повідомляє Міністерство оборони України.

Дефект міномета – одна з версій, яку розглядає слідство.

“Під час проведення службового розслідування щодо надзвичайної події, яка сталася на Рівненському загальновійськовому полігоні, Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак наказав провести експертизу металу, з якого вироблено ствол міномету М-15 «Молот» на базі науково-дослідної лабораторії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

На даний час зразки передані до науково-дослідної лабораторії, де відбувається їх дослідження.

Висновки за результатами експертизи допоможуть встановити об’єктивну причину вибуху міномету”, – йдетсья в пвоідомленні Міноборони України.

Читайте також: «Молот», який убиває своїх: хто винен у вибухах українських мінометів (Відео)

У день трагедії — 6 липня, — як повідомляла ІА «7 Днів-Україна», у Міноборони України основною версією називали порушення заходів безпеки під час проведення військових навчань.

Читайте також: Верховний головнокомандувач ЗСУ заборонив міномети «Молот»

Через смертельний вибух, що стався на Рівненському полігоні, Верховний головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко заборонив використовувати міномети на внавчальних стрільбах, допоки не з’ясуєтсья причина трагедії.

Читайте також: Всі з одного батальйону — стали відомі імена загиблих від вибуху на Рівненському полігоні

Анатолій Матіос 9 липня повідомив, що під час навчань на Рівненському полігоні міномети для стрільб були розташовані занадто близько один від одного, крім того, неналежно облаштовані були й самі вогневі позиції.

Читайте також: Матіос вказав на ряд обставин, що могли стати причиною розриву міномета на Рівненькому полігоні

Також не виключав Матіос і подвійного заряджання, що й могло призвести до вибуху міномета.

Читайте також: Бойовий комбат ЗСУ назвав головну причину, з якої починались трагедії з розривом мінометів (Фото)

Командир 46-го батальйону спецпризначення ЗСУ «Донбас-Україна» полковник В’ячеслав Власенко («Філін»), який зі своїм підрозділом воює на Донбасі з 2014 року, вказав на проблеми боєприпасів до мінометів, через які зброя не спрацьовує дуже часто. Тепер несправність міни з’явилась як одна з трьох офіційних версій трагедії на Рівненському полігоні.

Читайте також: У Міноборони назвали основну версію смертельного вибуху «Молота» — опубліковані кадри слідчого експерименту (Відео)

Раніше у Міноборони України заявили, що під час слідчого експерименту, який провели 11 липня, найвірогіднішою причиною смертельного вибуху “Молота” стало подвійне заряджання міномета.

Однак бійці 128-ї брингади ЗСУ, поранені під час розриву “Молота” 6 липня, стверджуютЬ, що подвійног озаряджання не було.

Читайте також: Смертельний «Молот»: випливли несподівані подробиці про можливі причини вибуху на Рівненському полігоні (Відео)