Смертельний вибух “Молота”: у слідства з’явилась третя версія

ПІд час слідчого експертименту 11 липня. Фото - Фесбук Матоса
Під час слідчого експертименту 11 липня. Фото зі сторінки у Фейсбук Анатолія Матіоса

Окрім несправності міномета і подвійного зараджання, як версію причин смертельного вибуху міномета “Молот” на Рівненському полігоні 6 липня розглядають і несправність самого боєприпаса, яким зарядили міномет.

Про такі три версії слідства на нинішньому його етапі повідомив військовий прокурор Рівненського гарнізону Юрій Табака, пише “Громадське“.

Читайте також: У Міноборони України назвали основну версію смертельного вибуху на полігоні

Про це прокурор заявив після слідчого експерименту, який проводили 11 липня на полігоні в Рівному, щоб з’ясувати причини вибуху “Молота”, який 6 липня убив трьох і поранив дев’ятьох бійців ЗСУ під час військових навчань.

За його словами, під час екперименту, участь у якому брали лише слідчі, представники Міноборони України та експерти науково-дослідного Інститу судових експертиз, провели два підриви: з одним снарядом та з двома. Опісля всі осколки зібрали та направили на експертизу, щоб порівняти їх з осколками “Молота”, зібраними слідчими 6 липня після смертельного вибуху.

Читайте також: Стартував слідчий експеримент, що має встановити причину вибуху «Молота» на Рівненському полігоні (Фото)

У день трагедії – 6 липня, – як повідомляла ІА «7 Днів-Україна», у Міноборони України основною версією називали порушення заходів безпеки під час проведення військових навчань.

Читайте також: Верховний головнокомандувач ЗСУ заборонив міномети «Молот»

Через смертельний вибух, що стався на Рівненському полігоні, Верховний головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко заборонив використовувати міномети на внавчальних стрільбах, допоки не з’ясуєтсья причина трагедії.

Читайте також: Всі з одного батальйону — стали відомі імена загиблих від вибуху на Рівненському полігоні

Анатолій Матіос 9 липня повідомив, що під час навчань на Рівненському полігоні міномети для стрільб були розташовані занадто близько один від одного, крім того, неналежно облаштовані були й самі вогневі позиції.

Читайте також: Матіос вказав на ряд обставин, що могли стати причиною розриву міномета на Рівненькому полігоні

Також не виключав Матіос і подвійного заряджання, що й могло призвести до вибуху міномета.

Читайте також: Бойовий комбат ЗСУ назвав головну причину, з якої починались трагедії з розривом мінометів (Фото)

Командир 46-го батальйону спецпризначення ЗСУ «Донбас-Україна» полковник В’ячеслав Власенко («Філін»), який зі своїм підрозділом воює на Донбасі з 2014 року, вказав на проблеми боєприпасів до мінометів, через які зброя не спрацьовує дуже часто. Тепер несправність міни з’явилась як одна з трьох офіційних версій трагедії на Рівненському полігоні.