Сльзогінний газ проти демонстрантів: що “збурило” народ Гонконгу

Фото REUTERS
Фото REUTERS

Тисячі демонстрантів у Гонконзі в неділю, 24 травня, вийшли на акцію протесту проти нового законопроекту Китаю.

Як повідомляє DW, протестувальники зібрались в одному з торгових кварталів.
Протести у Гонконзі відновилися на тлі пандемії. Влада заборонила людям збиратися у групи, більш як 8 людей. Саме у цей час почали розглядати закон щодо національної безпеки Гонконгу. Якщо його затвердять, це надасть Пекіну більше можливостей, щоб втручатися у справи колишньої британської колонії.
Поліція по гучномовцях оголосила про заборону масових зібрань через пандемію COVID-19, а пізніше застосувала сльозогінний газ для розгону демонстрантів.”Ситуація у Гонконзі справді критична зараз. Ми переживаємо, що китайська Комуністична партія використає жахливий закон проти нас. Вони намагаються зруйнувати ідею – “Одна країна, дві системи”. А це означає, що влада ігнорує мешканців Гонконгу”, – заявив Лам Чеук-Тінг, продемократичний політик.

 На думку глави Держдепартаменту Майкла Помпео, Пекін намагається “одноосібно й безпідставно” поширити на Гонконг дію своїх правових норм, що стосуються національної безпеки. Своєю чергою, Євросоюз висловив стурбованість у зв’язку з планами Китаю й запропонував провести консультації за участю всіх зацікавлених сторін для вирішення питання про застосування 23 статті конституції Гонконгу.