Слушні поради при самоізоляції

Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Вже три тижні українці з перемінним успіхом сидять на карантині. Офіційно він має тривати до 24 квітня, але немає жодної гарантії, що його не розтягнуть на довше. Тим часом постійне знаходження в чотирьох стінах плюс весняне сонечко за вікном роблять свою справу і виманюють українців на вулиці, а влада тим часом запроваджує все нові й нові заборони.

Декілька слушних порад, як безпечно для себе і оточуючих вийти на вулицю, якщо вже дуже потрібно. Три тижні тому в Україні запровадили відносно «м’який» карантин, маючи надію на свідомість наших співгромадян. Однак весна за вікном і той факт, що багато людей миттєво залишилися без роботи, зіграли свою роль – українці по всій країні кинулися цілими компаніями гуляти в парках, збиратися на шашлики і влаштовувати пивні посиденьки на лавочках. Адже, по суті, їм ніхто нічого не робив за порушення – поліція чи то боялася, чи то і правда не мала повноважень, але воліла радше зробити зауваження самотньому відвідувачу магазину без маски, ніж гучній компанії з 10 осіб поруч. Додамо до цього сотню тисяч українців, що повернулися з-за кордону, далеко не всі з яких сумлінно перебували на самоізоляції, і в результаті ми отримали нові, більш жорсткі карантинні заходи як мінімум до закінчення Великодня.Серед головних обмежувальних заходів, які торкнулися простого українця – заборона виходити на вулицю без необхідності та перебувати там групами більше двох осіб, за винятком супроводу своїх дітей, а також заборона гуляти в парках, скверах та лісопаркових зонах, за винятком вигулу тварин. Зрозуміло, ніхто не ставить під сумнів необхідність правила «не більше двох» і шашликової заборони. Однак перспектива бути замкненим вдома на кілька тижнів, без можливості подихати свіжим повітрям (що, до речі, навіть за оцінками ВООЗ шкідливо для здоров’я і послаблює імунітет), викликала в українців справжнє обурення.

Багато  людей почали працювати вісім годин за комп'ютером без виходу на вулиці, аж голова йде обертом. У звичайних умовах завжди є можливість вийти на каву-перекур-обід, щоб провітритися і подихати свіжим повітрям. Зараз же це стало проблематично. На N-ий день сидіння в чотирьох стінах, коли голова вже зовсім не варить, ви починаєте шукати спосіб, як би вибратися «на волю». І якщо ви все ж зважитеся на це, дуже важливо дотримуватися певних правил.