“Слуги” вирішили вигнати з фракції нардепку, яка не підтримала закон про олігархів

Людмила Буймістер. Фото – Фейсбук

Фракція “Слуга народу” вирішила ініціювати процедуру виключення депутата Людмили Буймістер зі складу фракції. Сама Буймістер каже, що рішення “Слуги народу” приймали за її відсутності.

Про рішення виключити Людмилу Буймістер повідомила ввечері 18 жовтня після засідання фракції її речник Юлія Палійчук.

“На засіданні фракції “Слуга народу” ухвалено рішення ініціювати процедуру виключення Людмили Буймістер зі складу”, – написала Палійчук у Telegram-каналі.

Як повідомляє “Інтерфакс-Україна“, керівник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на брифінгу в понеділок увечері пояснив, що далі фракція оформить це рішення і спрямує його керівництву парламенту.

"Ми обговорили це питання на фракції: фракція проголосувала практично одноголосно, там декілька було людей, які утрималися або проголосували проти. Наразі ми оформимо це рішення, зазвичай такі рішення ми оформляємо письмово, тобто кожен депутат підписується в підписних листах, і спрямуємо керівництву Верховної Ради для оголошення в залі", - сказав він.

Окрім того, на уточнювальне запитання, які формальні причини для цього рішення, парламентарій зазначив, що варто звернути увагу на результати голосування Буймістер за питання, які мають принципове значення для політичної програми партії "Слуга народу". За його словами, зокрема йдеться про голосування "червоною кнопкою" щодо законопроекту про олігархів.

"Є певна публічна політична позиція депутата, яка не збігаються з позицією фракції загалом і відверто їй суперечить. Тому це рішення, очевидно, назріло, це рішення, очевидно, має під собою підстави", - уточнив Гетманцев.

Народний депутат Людмила Буймістер заявила, що фракція "Слуга народу" ухвалила рішення ініціювати її виключення зі свого складу без її присутності на засіданні фракції в понеділок.

"По-перше, голосування відбувалося без моєї присутності на фракції, мене тоді ще не було на фракції. Я так розумію, що це було дуже швидко, в перші хвилини", - сказала Буймістер журналістам у понеділок увечері.

"Як мені переказали колеги, основою причиною, названою Давидом Арахамією, було те, що я часто з'являюся на екранах телебачення, що часто спілкуюся з журналістами і розповідаю позицію, яка відрізняється від основної у фракції, щодо того, що відбувається в країні", - додала парламентарій.