Військова прокуратура назвала причину пожежі і вибухів на складах Міноборони під Ічнею

Фото - сайт Міноборони України
Фото – сайт Міноборони України

Версія про службову недбалість як причину віибухів на 6-му арсеналі слідство відкинуло.

Причиною вибухів були дії диверсантів. Про такі висновки слідства заявив військовий прокурор Центрального регіону України Григорій Рябенко, повідомляє “Громадське”.

“Хтось проник на склад та заклав вибухівку. Наразі проводиться низка експертиз, які дозволять встановити, як саме був закладений вибуховий предмет та ким”, – заявив Рябенко.

Читайте також: Снаряди рвуться на очах: унікальні кадри вибухів на складі ЗСУ під Ічнею з висоти пташиного польоту (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», вибухи і пожежа на 6-му арсеналі Міонборони України почалися в ніч на 9 жовтня. З 16-кілометрової зони ураження було евакуйовано 15 тисяч місцевих мешкацнів. Пожежу гасили 2 тижні.

Читайте також: Військова прокуратура назвала статтю ККУ, за якою почала розслідування вибухів на складах ЗСУ під Ічнею

Військова прокуратура відразу порушила кримінальне провадження за статтею ККУ «недбальство» . СБУ розглядає кілька версій причини пожежі і вибухів, в тому числі диверсію.

У Міноборони майже одразу були впевнені, що вибухи - наслідок диверсії.

Читайте також: «Була закладка», — Полторак впевнений у диверсії і розповів, як саме підірвали склад боєприпасів в Ічні (Відео)

Внаслідок пожежі і вибухів боєприпасів підж Ічнею ніхто з людей не загинув і не був поранений.

Читайте також: Військова прокуратура засекретила судові рішення в справі про пожежу на артскладах у Ічні (Документ)

Вибухи снарядів завдали значних руйнувань у житловому секторі та будівлям соціальної інфраструктури. Їх відновлення триває.