Слідчий комітет Росії пред’явив остаточне звинувачення Надії Савченко

Надія Савченко за гратами крупно в кофтиніСлідчий комітет РФ пред’явив остаточне звинувачення Надії Савченко. Про це заявив представник СК РФ Володимир Маркін.

“Найближчим часом матеріали кримінальної справи стосовно Савченко будуть виділені в окреме провадження для завершення розслідування, надання сторонам для ознайомлення і подальшої передачі в суд”, – наводить слова Маркіна російське інформагентство ТАСС.

Він озвучив статті Кримінальногго кодексу Росії, за якими звинувачують викрадену бойовиками і передану в РФ українську льотчицю.

“Управлінням з розслідування злочинів, пов’язаних з використанням заборонених засобів і методів ведення війни, СК РФ громадянці України Надії Савченко пред’явлено обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 33, п. п. “а,е,ж,л” ч. 2 ст. 105, ч. 5 ст. 33, ч. 3 ст. 30, п. п. “а,е,ж,л” ч. 2 ст. 105, ч. 1 ст. 322 КК РФ (пособництво у вбивстві двох і більше осіб, пособництво в замаху на вбивство двох і більше осіб загальнонебезпечним способом, з мотивів політичної ненависті, вчинене групою осіб, незаконне перетинання кордону РФ)”, – повідомив представник СК.

Нагадаємо, українську льотчицю і народного депутата України Надію Савченко утримують в московському СІЗО, звинувачуючи в причетності до загибелі на Донбасі двох російських журналістів. Савченко була обрана делегатом ПАРЄ від України, однак російський суд не відпускає її на засідання Асамблеї. На знак протесту проти дій Росії Савченко 15 грудня 2014 року оголосила голодування. У березні її самопочуття погіршилося настільки, що вона була змушена його припинити.