“Слідчі перевіряють факти причетності банку “Глобус” та інших до вчинення злочинів”, – нардеп

банкПро розслідування кримінальних проваджень, в яких фігурують банки «Укргазбанк», «Глобус», «Брокбізнесбанк» та інші фінустанови, повідомив нардеп з Тернополя Олексій Кайда.

Читайте також. “Укргазбанк”, банки “Глобус” і “Центр” – причетні до корупційних схем “сім’ї”, вважає нардеп

Слідчі підрозділи Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки здійснюють досудове слідство у кримінальних провадженнях, в яких фігурують банківські установи «Укргазбанк», «Глобус», «Центр», «Брокбізнесбанк», «Реал Банк» та «Радикал Банк». Про це йдеться у відповідях на депутатські запити народного депутата від ВО «Свобода» Олексія Кайди, оголошені під час пленарних засідань Верховної Ради 18 квітня та 6 червня 2014 р.

Зокрема, парламентар вимагав перевірити факти здійснення протиправних фінансових операцій та причетність зазначених банків до реалізації корупційних схем «сім'ї» Януковича.

Читайте також. “За Януковича більшу частину банків і страхових компаній перетворили на “відмивочні контори”, – нардеп

- Зараз Генпрокуратура розслідує провадження за підозрою колишнього голови правління наглядової ради «Брокбізнесбанку» у незаконному заволодінні за попередньою змовою з бізнесменом Сергієм Курченком коштами Національного банку та «Брокбізнесбанку» у сумі понад 2 млрд грн при укладенні договорів купівлі-продажу цінних паперів, у тому числі з «Укргазбанком», - повідомив Олексій Кайда.

Так, 6 лютого цього року «Брокбізнесбанк» звернувся до НБУ із заявкою щодо оперативного підтримання ліквідності установи на суму 2 млрд грн та уклав з товариством «Аграрний фонд» договір купівлі-продажу облігацій внутрішньої держпозики. Проте «Брокбізнесбанк» перерахував кошти не на депозитний рахунок «Аграрного фонду», а на кореспондентський «Реалбанку» з подальшим їх переведенням у готівку через фіктивні товариства.

Читайте також. “Контрольні пакети всіх банків в Україні мають бути в руках українців”, – нардеп

Свободівець наголосив, що у правоохоронних органах також перебувають матеріали досудового розслідування щодо зловживання службовими повноваженнями та незаконного перерахування майже 2 млн грн на рахунки «Брокбізнесбанку» Сергієм Мамедовим, який досі  залишається на посаді голови правління державного «Укргазбанку», повідомили у прес-службі народного депутата України. Також триває розслідування фіктивного формування статутного капіталу банку «Центр».

- Мова йде про легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, на суму понад 120 млн. грн», - підкреслив Олексій Кайда. - Крім того, слідчі перевіряють факти причетності банку «Глобус» до вчинення злочинів, пов’язаних з конвертацією грошових коштів на загальну суму 391, 58 млн грн. Як зазначають ЗМІ, співзасновниками «Глобусу» є Валерій Прохоренко, «права рука» Арбузова, та той же «добродій» Мамедов.

Читайте також. Нардеп з Тернопільщини “копає” під Мамедова, бо той знає фінансові схеми “сім’ї”

Олексій Кайда підкреслив, що надалі стежитиме за розслідування та вимагатиме всебічного і об’єктивного дослідження обставин скоєних злочинів і притягнення до відповідальності всіх винних осіб.