“Слава Україні!”: у мережі опубліковані кадри, як це гасло промовляють світові лідери (Відео)

ф1“Слава Україні!” – це вислів, який не раз звучав з уст світових лідерів на найвищих світових самітах, тому ФІФА не мало підстав карати за нього двох хорватських футболістів.

На підтвердження цього для ФІФА у мережі Фейсбук на сторінці Maksym Savanevskyi опублікована відеодобірка, у якій світові лідери публічно промовляють чи вживають це речення. Йдеться про рівень від президента України до президентів і прем’єр-міністрів та МЗС Канади, Латвії, Естонії, Німеччини.

Однак це гасло, сказане двома хорватськими футболістами після поразки РФ у чвертьфіналі ЧС-2018, довело росіян до істерики.

Читайте також: «Слава Україні!»: перемогу над збірною РФ у ЧС-2018 Віда присвятив Україні. Росія зчинила скандал (Відео)

Члени збірної Хорватії Домагой Віда та Огнєн Вукоєвич присвятили свою футбольну перемогу Україні, і цього Росія пробачити не змогла, бо гідно програвати не вміє.

ФІФА, зреагувавши на скарги Росії, побачила у гаслі "Слава Україні!" політичний підтекст і покарала Віду і Вукоєвича.

Читайте також: Футбольний скандал через Вукоєвича і Віда переріс у дипломатичну площину (Відео)

За двох хорватських спортсменів, які грали за київське "Динамо", вступились в ФФУ.

Читайте також: Понад 150 тисяч українців висловились про рішення FIFA. У мережі з’явилось нові кадри Віди зі словами «Слава Україні!» (Відео)

МЗС України англійським ЗМІ було змушене пояснити, що нічого політичного, тим більше націоналістичного в гаслі "Слава Україні!" нема і не може бути, бо це таке ж саме гасло, як і "Боже, бережи Королеву!".

Читайте також: Іменна футболка для Путіна з логотипом FIFA: у мережі заговорили про подвійні стандарти (Фото)

Також українці взялись тролити сторінку ФІФА у Фейсбук, у результаті міжнародна організація відімкнула функцію коментарів на своїй сторінці, рейтинг якої впав до рекордно низьких показників.

Читайте також: «Слава Україні»: Федерація футболу України зробила Вукоєвичу заманливу пропозицію (Відео)

Зрештою, тепер нема сумніву, за збірну якої країни вболіватимуть українці у півфіналі ЧС-2018 сьогодні ввечері.

 ЧС-2018: фінальна стадія змагань (Розклад трансляцій матчів в Україні)