Скоро – ЗНО: наявність технічних засобів перевірятимуть металодетектором (Відео)

ЗНОУже менше тижня залишається до початку зовнішнього незалежного оцінювання. Тож абітурієнтам варто пам’ятати про нюанси.

Читайте також. Абітурієнтам: дати проведення ЗНО з окремих дисциплін змінили

У суботу, 31 травня, 11-класники святкуватимуть випускний вечір, а вже у вівторок, 3 червня, писатимуть перше тестування з іноземної мови. На це ЗНО зареєструвалося більше 2 тисяч абітурієнтів, більшість із них – складатимуть англійську мову. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Правила участі у ЗНО - прості. Із собою обов'язково треба мати паспорт чи свідоцтво про народження, сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти та запрошення-перепустку. Розпочнеться тестування об 11 годині. Прийти у пункт тестування потрібно найпізніше - 10:50. Із собою можна мати воду у прозорій пляшці і обов'язково дві ручки з чорною пастою.

Організатори радять напередодні тестування навідатися у пункт тестування, щоб достеменно знати, де він розташований. Запрошення учасники отримують одночасну на свою домашню адресу поштою, а також електронним способом на персональній сторінці в Інтернеті. Вони – однакові, і обидва запрошення - достовірні.

Читайте також. Складатимуть ЗНО на Тернопільщині вступники з Криму. Може, і зі сходу приїдуть діти (Відео)

- Єдине, що непокоїть і нас, організаторів тестування, і самих абітурієнтів: ще не всім надійшли запрошення на тестування. Це пов'язано, очевидно, з проблемами фінансування, але ці запрошення є на персональних сторінках. Тому за номером сертифіката і пін-кодом потрібно обов'язково зайти на свою персональну сторінку і роздрукувати те запрошення. Так наші абітурієнти знатимуть і адреси пунктів тестування, і дати, коли будуть складати ці тестування, - розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО і моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Під час самого тестування проведуть так звану технологічну перерву. У клас зайде спеціальна комісія, яка перевірить, як сидять абітурієнти, і, ймовірно, металодетектором перевірять наявність технічних засобів. Тому телефон чи інші прилади організатори радять залишити на столі для особистих речей.

Читайте також. Грошей вистачило, аби надрукувати 39% зошитів для ЗНО (Відео)

Також абітурієнтам радять задля успішного написання ЗНО зосередитися, не відволікатися на розмови і не старатися кудись підглянути. Додаткових матеріалів на тестування радять не брати. За списування і користування технічними засобами минулоріч з тестування вилучили десять вступників.

- У нас є від 35 до 80-ти питань у тестах, тому за такий час списати щось... Можна одне питання, можна два, але не більше. Тим паче, що ми налаштовуємо наших працівників на те, щоб вони строго контролювали абітурієнтів. Ми усім створюємо однакові умови, а коли хтось списує, а хтось - ні, то це вже не однакові умови, - каже Юрій Шайнюк.