Скільки ми будемо платити за газ? (Відео)

газГлава уряду України Арсеній Яценюк звернувся до НКРЕКП з проханням провести роз’яснювальну роботу щодо формування тарифів на природній газ для населення. Про це він повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

“Якщо громадяни України витрачають на опалення своїх осель до 200 кубометрів газу на місяць, вони сплачуватимуть за спожитий газ лише третину його ринкової ціни, тобто 3600 гривень за тисячу кубометрів. Таких громадян у нас, практично, 80% населення”, – повідомив прем’єр.

Читайте також: У газовій війні з Україною «Газпром» втратив $6 млрд — Яценюк

Якщо спожито буде більше кубометрів, то сплачуватиметься 7200 гривень за тисячу кубометрів, тільки за пере ліміт, а за 200 кубометрів буде сплачуватися 3600 гривень.

"Водночас, 9600 гривень – це реальна вартість сьогодні природного газу, яку сплачує промисловість",- зазначив глава Кабміну.

Також Арсеній Яценюк попросив НКРЕКП, Нафтогаз і Міністерство енергетики пояснити людям, як формуються тарифи на газ, щоб уникнути спекуляцій. Прем'єр запевнив, що ті, хто безпідставно отримують пільги, більше їх отримувати не буде. "Ми не можемо дотувати багатих, і не будемо більше це робити",- сказав очільник Уряду.

Зазначимо, що тут ідеться про тарифи на час опалювального сезону. А ціна на природній газ з 1 травня до 30 вересня (включно) 7,188 гривні за спожитий кубометр природного газу. Дані взято з сайту НКРЕКП.

Диференціація цін

Ціна за 1 м3 з ПДВ, грн

Для приготування їжі та/або підігріву води

7,188

Для індивідуального опалення або комплексного споживання (індивідуальне опалення, приготування їжі та/або підігрів води):

- у період з 01 травня по 30 вересня (включно)

7,188

- у період з 01 жовтня по 30 квітня (включно):

- за обсяг, спожитий до 200 метрів кубічних природного газу на місяць (включно)

3,600

- за обсяг, спожитий понад 200 метрів кубічних природного газу на місяць

7,188