Скільки коштує комуналка за новими тарифами (Інфографіка)

383523907В Україні вже третій місяць поспіль дорожчають комунальні послуги.

У травні підвищилася ціна на газ, у червні – на електроенергію, у липні – на воду та центральне опалення.

Загалом у найближчі три роки ціна побутового газу зросте майже в чотири рази, пише theinsider.ua. Подорожчання газу, відповідно, призвело і до збільшення вартості послуг із централізованого опалення будинків.

Комунальні тарифи в Україні економічно необґрунтовані й потребують збільшення вже багато років. Проте політики не наважувалися це зробити, використовуючи тези про збереження тарифів у своїх передвиборчих програмах. Тепер переглянути “комуналку” все ж довелося. Збільшення комунальних тарифів по всій Україні – одна з основних вимог Міжнародного валютного фонду для відновлення кредитування України. Окрім того, Росія спочатку підвищила для України ціну газу на 100 доларів, а потім і зовсім призупинила постачання.

ГАЗ

У травні в Україні майже на 60% зросли тарифи на газ для потреб населення. До цього вартість газу не змінювалася від серпня 2010 року. Мінімальний тариф становив 720 грн за тисячу кубометрів.

Ціна газу для населення і надалі зростатиме впродовж наступних трьох років. Переглянути газові тарифи заплановано на 2015 рік – на 40%, 2016-й - на 20% і 2017 рік – на 20%. Отже, від травня 2015 року мінімальний тариф за тисячу кубів газу становитиме 1650 грн, а 2017 року – перевищить дві тисячі.

Тарифи на газ для населення із травня 2014 року / theinsider.ua

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ

Від червня тарифи на електроенергію для населення, яке споживає майже третину виробленого в країні струму, зросли на 10-40%. Рівень зростання тарифу залежить від обсягу споживання.

Читайте також. Як тернополянам отримати компенсацію додаткових витрат на оплату комунальних послуг?

За підрахунками Національної комісії регулювання енергетики (НКРЕ), підвищення тарифів призведе до збільшення місячних витрат на оплату електроенергії на 4 грн за умови споживання 150 кВт/год та 40 грн за умови споживання 800 кВт/год.

Тариф на електроенергію для населення в Україні дотаційний. Побутові споживачі сплачували близько 25% собівартості виробленого струму. Різницю ж покривали за рахунок включення цієї дотації в тариф для промислових підприємств.

Тарифи на електроенергію для населення із червня 2014 року / theinsider.ua

ЦЕНТРАЛЬНЕ ОПАЛЕННЯ

Унаслідок подорожчання газу змінилася від липня вартість послуг центрального опалення для багатоквартирних будинків. Водночас у кожному регіоні тарифи встановлюють абсолютно різні, оскільки в підприємств різна собівартість виробництва тепла та витрати на транспортування.

Як зазначено в поясненнях Національної комісії, яка здійснює діяльність у галузі комунальних послуг, сьогодні середньозважена собівартість виробництва 1 Гкал тепла становить 309 грн, а середньозважений тариф на це тепло становить 223,5 грн/ Гкал. Тобто собівартість не покривається приблизно на 28%.

Детальні тарифи на центральне опалення розміщені на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Від липня зросли тарифи на водопостачання та водовідведення. Наприклад, для Києва тариф зріс у більш ніж два рази, для Рівного – в 1,7 разу, для Дніпропетровська та Луцька на 50-80% відповідно.

Детальні тарифи на водоспоживання розміщені на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Читайте також. Тарифи зростуть: плату за послуги ЖКГ у районах Тернопілля приведуть до економічно обґрунтованого рівня

Окрім того, у двох регіонах уже подорожчала гаряча вода. Наприклад, у Львові вартість гарячої води зросла на 50% - до 25-27 грн за кубічний метр, а в Києві - до 23,5-25 грн за куб.

Тарифи на воду в Києві для населення із липня 2014 року / theinsider.ua

Нагадаємо, Кабмін пообіцяв компенсувати зростання цін на комуналку кожному третьому українцю.

Джерело: ТСН