Скаути з Рівного вшанували пам’ять про видатного патріота України, полководця армії УНР

фото: Суспільне. Рівне
фото: Суспільне. Рівне

У Рівному представники скаутського руху  вшанували пам’ять генерала-хорунжого Марка Безручка. Молитва за українського патріота пройшла на проспекті міста, що носить його ім’я. 

Генерал-хорунжий Марко Безручко був одним з командирів військ УНР у битві під Рівним проти більшовиків, яка відбулася 1920-го року. Згодом його дивізія відзначилася і під час оборони Варшави, коли під Замостям взяла участь у розгромі армії Будьоного того ж року.

Генерала-хорунжого вважають “правою рукою” Симона Петлюри і одним з найуспішніших полководців армії УНР.

10 лютого минула 76-річниця з дня його смерті, інформує Суспільне. Рівне.

– Потрібно пам’ятати героїв, які боролися проти більшовизму. В час, коли існують певні ситуації політичні в східній Європі, коли наші східні “друзі” хочуть мати справи геополітичні і в Польщі, і в Україні, потрібно спільно подавати правду про наших спільних героїв, які несли честь і гордість нашої країни, – розповів керівник “Культурно-освітнього центру імені Марка Безручка” Сергій Поровчук:

– Людина, яка заслуговує на пошану, на пам’ять. Він очолював 6-ту стрілецьку дивізію армії Української Народної Республіки, яка в 1920 році в травні-місяці взяла Київ разом із своїми товаришами, польськими воїнами. Тоді Польща і Україна були разом, воювали проти більшовиків. Довелося відступати, але в Замості, це початок вересня, вони розбили більшовиків Будьоного, – каже директор краєзнавчого музею Олександр Булига.