Скандальне повернення громадянина України Саакашвілі до Грузії: наслідки для обох країн (Відео)

Затримання Саакашвілі в Грузії. Фото – Reuters

Приватна ініціатива Міхеіла Саакашвілі повернутись до Грузії створила проблеми у відносинах двох держав-партнерів – Грузії та України.

Як заявив ТСН. Тиждень експерт грузинського центру стратегічного аналізу Ґела Васадзе, особиста поведінка екс-президента Грузії Саакашвілі не зможе призвести до глобального конфлікту між Україною і Грузією. 

“Грузинська влада, незалежно від політичної приналежності, буде усвідомлювати, що Україна – наш стратегічний союзник і наші інтереси з Україною абсолютна співпадають”, – вважає грузинський політолог Васадзе.

Заочно засуджений у на батьківщині екс-президент Грузії Саакашвілі розумів, що при поверненні у цю країну буде затриманий. Водночас Саакашвілі - громадянин України, до того ж обіймає посаду в державній структурі - очолює Офіс реформ. Тому Україна зобов'язана реагувати на затримання Саакашвілі в Грузії і добиватись повернення свого громадянина в Україну. Тим часом чинний Президент Грузії вже заявила, що помилування Саакашвілі не буде.

Україна і Грузія наразі з'ясовують ситуацію щодо скандального повернення громадянина України Саакашвілі до Грузії на рівні МЗС України і Грузії.

Читайте також:  Партія прихильників Саакашвілі не виграла місцеві вибори у Грузії

Більше подробиць - у сюжеті ТСН. Тиждень