Скандал довкола Медведчука та фільму “Стус”: подробиці (Відео)

ф1Скандал довкола фільму “Стус”, який ще знімають, здійнявся після того, як стало відомо, що у фільмі не буде сцени суду над українським поетом, адвокатом якого був тоді Віктор Медведчук.

Про це повідомив на загал актор Геннадій Попенко, заявивши, що на творчу групу начебто тиснули з боку Медведчука. Це викликало неоднозначну реакцію українського суспільства.

Сценаристи фільму стверджують, що сцену у суді справді писали, та це епізод і ключової ролі у стрічці він не мав: “Це фільм про Василя Стуса, а не про Віктора Медведчука”.

Творча група фільму будь-який тиск заперечує. Там кажуть, що сцену викинули через те, що фільм буде коротшим, як задумувалось і це не єдина сцена, яка була в сценарії, та якої не буде в готовому фільмі.

У Держкіно заявили, що після того, як сценарій виграв конкурс на співфінансування держави на його зйомки, змінювати ключої речі в сценарії не можна, бо це дискредитує саму суть конкурсу на здобуття державної підтримки у зйомках українського кіно.

Врешті автори фільму заявили, що таки дознімуть сцену в суді, щоб не створювати непотрібного резонансу.

Тим часом адвокат Віктора Медведчука зробив заяву, у якій пригрозив авторам фільму позовом.

"В разі виходу в прокат фільму «Стус» ( «Птах душі») з недостовірною інформацією про Віктора Медведчука, я залишаю за собою право на відповідні правові дії, в тому числі спрямовані на заборону через суд демонстрації подібного фільму", - йдеться в заяві адвоката Медведчука, оприлюдненій на сайті громадського руху "Український вибір".

Всі подрробиці про скандал навколо фільму, який має вийти в прокат на початку 2019 року, - у сюжеті 5 каналу.