Сім’ї захисників – без грошей: бійці не можуть отримати довідки, що вони – учасники АТО (Відео)

арміяУкраїнські військові, які нині воюють у зоні антитерористичної операції, не можуть отримати довідки, яка підтверджує місце їх перебування, а відповідно – і статусу учасника АТО.

Про це кореспонденту телекомпанії TV-4 телефоном розповів один із них – мобілізований боєць 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади.

Чоловік каже, що сім’ї захисників залишилися без грошей, бо зарплати військові не отримували більше місяця, а дублікати зарплатних карток їхнім рідним обіцяють виготовити аж через місяць.

Читайте також. У Чорткові порушили права мобілізованого до війська – прокуратура помітила

Тернополянина Тараса мобілізували 1 серпня, в зону АТО частина його бригади прибула 31-го, тобто через місяць. Телефоном розповідає: скоро – середина вересня, а зарплати бійці досі не отримали. Хоча за участь в АТО їм обіцяли подвійну оплату.

– Заробітної плати ще не отримували, відколи ми тут…  Дублікати наших заробітних карточок обіцяли виготовити і відправити сім’ям. Але тепер обіцяє банк відправити їх аж через місяць, – розповідає боєць Тарас.

Читайте також. Теплі речі для бійців АТО починають збирати у Тернополі (Фото)

Сім’ям бійців, в яких нерідко двоє-троє дітей, де чоловік був єдиним годувальником уже немає за що жити, розповідає пан Тарас. І добре, каже він, якщо немає боргів, адже рідні нерідко споряджають бійців за свої гроші.

Полегшити життя сім’ям могли б довідки, які підтверджують статус чоловіків як учасників АТО. Це – офіційна можливість отримати пільги. Проте такі папери мають далеко не всі. І де їх взяти, не знають, каже пан Тарас.

– Дуже багато наших товаришів, військовослужбовців хочуть передати довідки, що вони є учасниками АТО, сім’ям, щоб зменшити фінансове навантаження, а керівництво правдами-неправдами, придумує різні способи. Ніхто не знає, де і як ті довідки отримати, – додає чоловік…

Довідково. Журналісти стежитимуть за ситуацією, адже підтримують зв’язок із бійцями. І якщо отримають офіційний коментар від відповідальних осіб, ІА «7 Днів-Україна» його оприлюднить.