Сім годин – найкраща тривалість сну, – вчені

im578x383-дмСон тривалістю понад вісім годин є небезпечним для здоров’я.

Вчені з’ясували, що серед людей, які сплять сім годин, спостерігається найнижча смертність і захворюваність.

Люди, які сплять понад вісім годин, мають проблеми з пам’яттю та складніше приймають рішення.

Натомість нині, в епоху, коли ми зайняті більше, ніж завжди, коли нас атакує інформація 24/7, багато з нас скаржаться на недостачу сну. «Але сон тривалістю понад 8 годин поспіль може бути небезпечним», – каже Шон Янгстед, професор державного університету в Арізоні «Фенікс», який вивчає тривалість сну.

Дослідження понад 9 тис людей віком від 50 до 64 років лише за минулий місяць показало, що у тих, хто спав менше шести годин на добу або більше восьми, була гірша пам’ять та гірша здатність приймати рішення.

Читайте також. Для жінок недосипання гірше, ніж для чоловіків

Зменшення здібностей мозку через надто тривалий сон властиве лише літнім людям віком від 65 до 89 років, вважають дослідники університету Варвіку.

Останні дослідження додають аргументів до того, що наш організм не може реально потребувати стільки сну, скільки нам здається.

«Коли п’ятеро дорослих жили протягом двох місяців в умовах, на кшталт кам’яного століття – ані годинників, ані електрики, ані водопроводу – вони отримали в середньому 1,5 години додаткового сну порівняно з їхнім звичним графіком, засинаючи на дві години раніше. Але все одно вони спали в середньому 7,2 години на добу», – пише Сумазі Редді.

«Більшість з нас, імовірно, отримують більше сну, ніж це потрібно», – каже нейробіолог з питань сну Джим Хорн.

На думку вченого, «раніше речі ніколи не були кращими, ніж зараз». На відміну від типового робітника, що працював 150 років тому та трудився протягом 14 годин на день, шість днів на тиждень, ішов додому, аби лягти у своє переповнене блохами ліжко, більшість з нас мають абсолютно адекватні умови для сну.

За останні 40 років було кілька досліджень, які показали, що доросла людина в середньому спить від 7 до 7,5 годин на добу. Професор Хорн зокрема довів, що те, що наші предки спали близько 9 годин на добу, є міфом.

Він каже, що каліфорнійськими дослідниками в 1913 році було з’ясовано, що діти віком від 8 до 17 років сплять саме стільки: «Існує багато чуток щодо небезпеки недосипу, утім, насправді, найбільша небезпека полягає  в тому, що недосип може стати причиною аварії через сон за кермом».

Яка стать більше потребує сну?

Жінки. Їхньому мозку потрібно більше часу на відновлення, оскільки мозок жінок здатен щодня виконувати одразу багато завдань, що закладено в них від природи.

До того ж, вчені Дьюкського університету в Північній Кароліні з’ясували: жінки, що позбавлені сну, часто страждають від депресій та більш дратівливі.

Джерело: The Daily Mail