Сільські пенсіонери залишаться без виплат? “Укрпошта” поставила Уряду ультиматум

ф1Якщо тариф на доправляння пенсій Уряд не збільшить, то з наступного року пенії у селах листоноші не приноситимуть. 

Про це заявили в “Укрпошті”, повідомивши, що відповідний лист Гендиректор державного підприємства Ігор Смілянський уже направив до Уряду.

Як ідеться в листі, тариф на доставку пенсій був затверджений ще в 2017-му році і зараз збитковий. Тому якщо тариф не піднімуть, то послугу з доправляння соцвиплат “Укропошта” з нового року проводити не буде.

“1 січня 2020 року Укрпошта не буде доставляти пенсії по нинішньому збитковому тарифу”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: В Україні з 1 липня зросли пенсії: хто вже отримує більше грошей і коли буде наступне зростання виплат (Відео)

Керівник “Укрпошти” Ігор Смілянський заявив, що в уряду є час до 1 вересня обрання одного із 2-х шляхів вирішення питання перегляду тарифу з доставки пенсій.

Перший – це прийняти новий тариф на доставку пенсій, який ще у листопаді 2017 року був затверджений міністерством інфраструктури та міністерством економічного розвитку та торгівлі. Але він торпедується міністерством соціальної політики.
Другий шлях – винести послугу із доставки пенсій на відкритий тендер, аби ринок вирішив вартість цієї послуги.

«Це має бути на ринкових умовах, визначених у відкритому тендері, а не з регульованим тарифом чи виписаною під один банк постановою, як це було з переселенцями Донбасу. Не можна порушувати права людини, змушуючи, особливо людей похилого віку або людей з обмеженими можливостями, отримувати виплати лише в одній банківській установі, до якої ще треба їхати 30-50 км. Тоді мова йшла про 200 тисяч людей, зараз – вже йдеться про мільйони найменш захищених громадян», – наголосив Ігор Смілянський.

За його словами три останні роки Укрпошта продовжувала оновлюватися і досягла домовленостей з міжнародними фінансовими та приватними інституціями, які готові інвестувати в розвиток Укрпошти. Але ж це неможливо без перегляду тарифу на доставку пенсії, який залишається незмінним з 2004 року, незважаючи на зростання заробітних плат, палива і т д. Рівно рік тому, лише після гучних заяв про закриття відділень і звільнення листонош і особистого втручання Президента України, Укрпошта отримала від Пенсійного Фонду 500 млн грн на покриття збитковості тарифу, але ці кошти покрили витрати лише на півроку.

«Ми б хотіли уникнути ультиматумів в кінці року, тому озвучуємо проблему завчасно, щоб Кабмін мав час на затвердження тарифу або ж усі сторони встигли підготуватися до відкритого тендеру», – підкреслив Ігор Смілянський.

Читайте також: Виплата пенсій без Укрпошти: половина пенсіонерів України залишиться без грошей? (Відео)

Це не перша подібна заява “Укрпошти”.

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», в кінці 2018 року “Укрпошта” заявляла, що через збитковість тарифів з 2019 року припиняє доправляти виплати в села і скорочує кількість своїх відділень у сільській місцевості.

Тоді Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з очільником “Укрпошти” Ігорем Смілянським 12 грудня 2018 року повідомив, що на 2019 рік у держбюджеті для “Укрпошти” закладено додатково 500 млн грн.

Порошенто також поставив Гендиректору «Укрпошти» три вимоги і наполегливо порадив переглянути розмір зарплати очільника державного підприємства. Порошенко вимагав припинити звільнення листонош, закриття поштових відділень та надмірних виплат у керівництві підприємства, зазначивши, що на виконання цих вимог дає Смілянському 2 тижні. Той відповів, що все бере до виконання.

Читайте також: «Я наказую», — Порошенко поставив жорсткі вимоги керівнику «Укрпошти» щодо листонош і пенсій (Відео)

Після цього “Укропошта” уклала угоди з Пенсійним фондом і продовжила доправляти пенсії і в 2019 році.